Sleduj nás

Rafael Xavier: Vedení Oktagonu? Titulovou šanci si zasloužím nejvíce já!

Rafael Xavier: Vedení Oktagonu? Titulovou šanci si zasloužím nejvíce já!FOTO: OKTAGON MMA

Loni v létě byl velmi blízko k šanci zabojovat o uvolněný titul v polotěžké váze. Bohužel, díky krátkému času na přípravu a absenci svého týmu musel odmítnout.

Pás si tak po výhře nad Jokerem Iličem připnul Karlos Vémola, ale pro Rafaela Xaviera se na jeho cestě nic nemění. Na jejím konci vidí brazilský rodák další titulovou šanci, kterou mu má přiblížit zápas na OKTAGONu 39.

Původně se měl představit již na prosincovém turnaji v O2 areně, ale jeho soupeř Lee Chadwick se jaksi zapomněl dostavit. Kratos vzal nepříjemnou situaci sportovně a přijal nabídku OKTAGONu dělat náhradníka v souboji Dana Škvora s Jorickem Montagnacem.


Oba bojovníci ale splnili všechny předzápasové povinnosti, a tak zbylo na Rafaela místo pouze na tribuně. Loajální chování dvaatřicetiletého bijce ocenil Ondřej Novotný nabídkou na zápas v Mnichově, což je pro Kratose něco speciálního.

V Německu, konkrétně v Berlíně, již delší dobu s celou svojí rodinou žije a spolkovou republiku považuje za svůj druhý domov.


„Chci reprezentovat Německo jako skvělý sportovec. Mám tady dobrý tým, tvrdě pracujeme pro dosažení našich cílů. Berlín je moje město. Na zápas v Mnichově se těším. Příště přivedeme Oktagon do Berlína, naplníme arénu skvělými fanoušky a uděláme úžasnou show,“ prohlásil hrdě v rozhovoru pro server ruik.cz.

OKTAGONu se nakonec připravený Brazilec hodí víc, než se na začátku zdálo. Pár týdnů před turnajem odkulhal z tréninku zraněný Miloš Petrášek, který se měl utkat s Pavolem Langerem. Melouna tak nahradí právě Xavier, který tuší, že jej případná výhra posune velmi blízko k titulové šanci.

V OKTAGONu si dokázal poradit již se čtyřmi soupeři v řadě, a i když měl nyní téměř roční pauzu, bude nastupovat jako favorit.


„V polotěžké váze je mnoho dobrých sportovců, ale v posledních čtyřech zápasech jsem ukázal, že svou práci zvládám skvěle a vyhrávám zápasy. Kdo si zaslouží titulovou šanci víc než já?“ je si vědom své pozice v rámci hodnocení polotěžké váhy. Pokud si připíše pátý zářez na pažbu v řadě, může jeho slova jen stěží někdo zpochybňovat.


Další články