Sleduj nás

Prozatímním šampionem lehké váhy se stal Gaethje, strašáka Fergusona pět kol ničil

Prozatímním šampionem lehké váhy se stal Gaethje, strašáka Fergusona pět kol ničil

Organizace UFC se vrátila ve velkém stylu! Akce UFC 249 měla tentokrát velice pestrý program, který dlouhou a krvavou bitvou zakončili Tony Ferguson a Justin Gaethje. Svůj titul pak dokázal obhájit i Henry Cejudo, ten zápas ukončil už ve druhém kole.

První minuta hlavního duelu nepřinesla žádný úder, následně se ale spustila smršť. Justin Gaethje změnil svou strategii a nepouštěl se zbytečně do výměn. Svého protivníka dokázal několikrát trefit, což se projevilo na jeho tváři už po prvním kole.

Tony Ferguson na UFC 249


Justin Gaethje byl překvapivě tím lepším a především tvrdším. Od třetího kola si zápas hlídal a vypadalo to, že Tony Ferguson zkrátka nemá svůj den. Jeho zakrvácený a zničený obličej toho byl důkazem. Vše vyvrcholilo v pátém kole, kdy rozhodčí duel zastavil a Gaethje se tak stal prozatímním šampionem lehké váhy. Už teď je jasné, že ho uvidíme v duelu s Khabibem Nurmagomedovem o plnohodnotný titul.

Na kartě jsme viděli i jediný ženský duel. Carla Esparza a Michelle Waterson vydržely tři kola a rozhodčí se přiklonili na stranu Esparzy. Z publika se ozývalo, že se jedná o kontroverzní výsledek (30-27, 27-30 a 29-28). Dominick Cruz se vrátil po třech letech a hned čelil šampionovi. Na úvod se mu dařilo držet krok, Henry Cejudo ale vytasil ve druhém kole skvělé koleno a sérií tvrdých úderů bitvu ukončil.Další články