Sleduj nás

Proti Pereirovi budu bojovat klidně už za dva týdny v Brazílii, řekl Procházka. Vzápětí se dočkal odpovědi

Proti Pereirovi budu bojovat klidně už za dva týdny v Brazílii, řekl Procházka. Vzápětí se dočkal odpovědiFoto: UFC

Jiří Procházka bere svou další titulovou misi nadmíru vážně, že je kvůli ní ochotný obětovat i čas případný k regeneraci z bitvy s Aleksandarem Rakičem.

Kdo pozorně sleduje UFC a zná názory Dany Whitea, tomu jistě neuniklo, že vrchní šéf organizace několikrát prohlásil, že se titulové šance neodmítají. Bojovník, který ji z hlediska nedostatku času na přípravu zamítne, ten je v žebříčku přeskočen a pak si musí své místo vybojovat znovu.

Jiří Procházka se snaží být proaktivní, a proto pozorně naslouchal přání Alexe Pereiry, který se nechal slyšet, že by se rád objevil hned na turnaji UFC 301, který se koná již za dva týdny v brazilském Riu de Janeiru. Své úmysly potvrdil v podcastu Ariela Helwaniho.


„Cítím se skvěle,“ řekl Procházka i navzdory leg kickům, jež od Rakiče inkasoval v prvním kole. „Rád bych bojoval o titul co nejdříve to bude jenom možné. Jestli to bude proti Pereirovi, jsem tomu otevřený hned za dva týdny v Brazílii,“ předeslal.

Odhodlání se v Jirkovi nezapře, ale jak jsme se následně dozvěděli, Alex nejspíše v Riu de Janeiru účinkovat nebude. Jeho manažer ho nechce vystavit případnému riziku obnovení či zhoršení zranění.


„Na žádný zápas s Jirkou ani kýmkoliv jiným v Brazílii určitě nedojde,“ odpověděl Pereirův manažer Guimaraes. „Alex si dva týdny před soubojem s Hillem zlomil prst na noze, a i když rozumím jeho nasazení, tak ho do žádného zápasu nebudeme pouštět. Ať se v první řadě uzdraví, oslaví výhru a potom můžeme vymýšlet, co bude dál,“ řekl pro portál MMA Fighting.

Preference nicméně zůstávají stejné. „Alex má neuvěřitelnou touhu stát se historicky prvním šampionem tří hmotnostních kategorií v UFC. Ta touha ho žene do těžké váhy za Tomem Aspinallem. Uvidíme, co nám UFC nabídne, až se Alex uzdraví,“ přidal.

A jak už bylo několikrát řečeno, vše bude nakonec muset rozlousknout Dana White s jeho matchmakery.Další články