Sleduj nás

Proti mně vypadal Usman úplně jinak, řekl Covington a vysvětlil, proč Nigerijcova éra již skončila

Proti mně vypadal Usman úplně jinak, řekl Covington a vysvětlil, proč Nigerijcova éra již skončilaFoto: UFC

„Kamaru Usman, kterému jsem čelil, byl úplně jiný člověk,“ říká Colby Covington a vysvětluje, proč se nigerijský zápasník na špičku už nikdy nevrátí.

Hned úvodem se nám hodí připomenout známé Khabibovo tvrzení, že pokud má člověk ve svém životě z toho sportovního hlediska něčeho dosáhnout, musí tak učinit před završením 35. roku věku. Pak totiž nastává zlom, ve kterém se zpomalují reflexy, odchází síly, snižuje se rychlost, hybnost atp.

Toto prohlášení je více a více pravdivější, pokud působíte v nižších hmotnostních kategoriích, ve kterých se na tu rychlost a reakce neustále sází. A takový Kamaru Usman, který za chvíli oslaví šestatřicáté narozeniny, se právě překlenul do té úpadkové fáze kariéry.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Nemám Usmana rád, je to podvodník, lhář a častokrát si na něco hrál, ale abych byl upřímný, nebyl špatný. Jako bojovník nebyl špatný. Byla to sice otřesná nuda, nikoho to nebavilo, ale jemu to fungovalo. Kromě duelů se mnou, které byly sporné a které se z toho bodového hlediska mohly přetočit na jednu i druhou stranu, ho jako bojovníka svým způsobem uznávám,“ prohlásil Colby Covington v podcastu u Michaela Bispinga.

„Co je však třeba říct, tak co Kamaru dobojoval se mnou, tak už nebyl ten stejný člověk. Již v tom prvním duelu s Leonem (Edwardsem) to bylo cítit a ve druhém to musel vidět snad každý. Tohle nebyl Kamaru, kterému jsem já čelil. Tohle byl kompletně jiný člověk, kterému chyběl hlad po úspěchu, ztrácel fyzicky a odešel silově. Z toho, co jsem viděl, mohu říct, že je jeho éra už pryč. Teď se Kamaru na vrchol už nevrátí. Ten zlom u něho již nastal a bohužel je jeho éra definitivně pryč,“ zopakoval Colby.Další články