Sleduj nás

Prohra s hořkou pachutí. Lucie Pudilová reaguje na další nezdar v UFC a viní soupeřku z podvádění

Prohra s hořkou pachutí. Lucie Pudilová reaguje na další nezdar v UFC a viní soupeřku z podváděníFoto: OKTAGON MMA

Lucie Pudilová v UFC prohrála druhý zápas v řadě a její klidná povaha už začíná roztávat. Soupeřka se dopustila citelného podvodu.


Ani druhá mise v UFC se pro Lucku nevyvíjí vůbec dobře. Na úvod sice porazila nevýraznou Yanan Wu, která tehdy třikrát v řadě nic nevyhrála, ale posléze sama prohrála dva zápasy za sebou.

Záleží, v jakém úhlu pohledu se na ty dvě prohry budeme dívat, ale někdo by mohl říct, že obě byly velice sporné. Ta první kvůli zářezu bodových rozhodčích, na čemž se MMA komunita dokázala ještě shodnout, a ta druhá kvůli váhové převaze nynější soupeřky. Této výhody docílila zakázanou intravenózní infuzí, na což Lucka upozornila ve svém posledním instagramovém příspěvku.

„Tento fight pro mě byl velkou výzvou. Soupeřka využila infuzi, která je v UFC ilegální, vrátila se silnější,“ znělo v úvodní části popisku.

„Jsem si vědoma toho, jaké úsilí jsem do svého posledního přípravného kempu vynaložila. Na tento zápas jsem byla skvěle připravená a poslouchala své trenéry. Plánem bylo nejít na zem, tlačit a držet to v postoji, což jsem ukázala ve třetím kole.


Zároveň byl pro mě tento zápas velice nebezpečný, jelikož jsem nemohla nevycítit tu značnou hmotnostní převahu, které má soupeřka docílila za pomocí zakázané infuze,“ vyjádřila se Pudilová.

Abychom byli v obraze, intravenózní infuze se využívají jako podpora rehydratace při nadměrné a záměrné dehydrataci, jež je způsobena extrémním shazováním. V jistých případech je možné infuze využít, když si to kvůli náročnému shazování žádá zdravotní stav zápasníka. Musí mu však být aplikována odborníkem a měla by o tom být informována antidopingová agentura USADA.

V případě soupeřky Pudilové – Ailin Perez – je v této chvíli obtížné hodnotit, čeho, a pokud vůbec něčeho, se dopustila. Obvinění o podvodu je pouze teoretické a zatím se jím nikdo nezabývá. Nepopíráme ovšem, že pro Lucku má tato prohra fatální následky, protože díky ní může být jen jednu prohru od druhého propuštění z UFC. A v takovém případě by v budoucnu třetí šanci už jen tak nedostala.Další články