Sleduj nás

Procházka: Teixeirovi jsem chtěl čelit i se zraněnou rukou. Ukončil bych ho v 1. kole

Procházka: Teixeirovi jsem chtěl čelit i se zraněnou rukou. Ukončil bych ho v 1. kole
Na jednu stranu chápe rozhodnutí lékařů, na druhou stranu mu je líto, že do boje s Gloverem nenastoupil.

Jiří Procházka to měl jen dva týdny do své první obhajoby titulu polotěžké váhy, když byl nucen ze zápasu odstoupit. Rentgen mu potvrdil přetržené ramenní vazy, s nimiž by v samotném boji moc neudělal a dopadl by zřejmě jako TJ Dillashaw v duelu proti Aljmainu Sterlingovi.

Boj s jednou rukou, navíc za doprovodu úporné bolesti, to není nic jednoduchého. Přesto byl český samuraj připraven zkusit své štěstí. Věří totiž, že jedna dobrá rána by mohla o lecčem rozhodnout.

„Stále myslím na to, že jsem měl do toho zápasu jít, jelikož věřím, že bych to zvládl vyřešit, že bych to ukončil v prvním kole. Nebyl bych tam déle, než by bylo nutné," řekl Procházka v pořadu The MMA Hour u Ariela Helwaniho.

Jiri Prochazka hlasi velke zraneni Jiří Procházka


„Všichni, co se tomuto sportu věnují a jsou praví válečníci, by takto jednali. Nebylo by to poprvé, co bych do zápasu nastoupil nemocný nebo zraněný,“ poukazoval.

A jak dlouhá bude rekonvalescence? „Mnoho lidí mi říká, že je nezbytné to vydržet 8-9 měsíců, ale protože znám své tělo, tak věřím, že to zvládnu spravit za 3 nebo 4 měsíce. V mém životě není nic nemožné. Když si vytyčím cíl, budu na něm pracovat 24 hodin, dnem i nocí," zavelel Procházka.

Další články