Sleduj nás

Procházka: Potřebuji ještě pár zápasů kvůli zkušenostem, ale na TOP pětku v UFC bych si už troufal

Procházka: Potřebuji ještě pár zápasů kvůli zkušenostem, ale na TOP pětku v UFC bych si už troufal

Do Prahy přiletěl jako šampion a ihned se dočkal zasloužených ovací. Jiří „Denisa“ Procházka je vítal s úsměvem, ale zároveň mírnil emoce: „Úspěch je pomíjivý, nepotřebuji se tím chlubit… i když se jedná o můj velký sen.“

Český samuraj v neděli v japonské Yokohama Areně přemohl soupeře, jenž se postaral o jeho poslední porážku. Od té doby ale už uplynuly více než tři roky. Procházka nabral cenné zkušenosti a ty v odvetě jasně prokázal, když ve třetím kole Muhammeda „King Mo“ Lawala poslal k zemi.


„Už před lety jsem říkal, že se chci poprat o ty nejvyšší příčky. Chci se utkat s šampiony UFC i šampiony Bellatoru. Chci potkat ty nejtěžší možné soupeře. Cítím ovšem, že všechno má svůj čas. Na takového šampiona UFC bych potřeboval ještě pár zápasů, na nejlepší pětku bych si ale už troufal,“ pravil odvážný hrdina.


Co však zůstává pravdou, Procházku si v Japonsku hezky hýčkají. Rizin na něm staví své promo, prezident společnosti jej dokonce bere za jeden z neodmyslitelných dílů skládačky. „Když mi prezident Sakakibara předával pás, vůbec poprvé jsem na jeho tváři viděl úsměv,“ vzpomínal Jirka. „Novináři v Japonsku na sociálních sítích psali, že si Rizin nemohl vybrat lepší tvář,“ přidával se trenér Martin Karaivanov.

A jak se dokola furt spekuluje o UFC, nezbývá než opět připomenout, že na to ještě dojde. „Nabídek máme opravdu hodně, jen chceme zůstat při zemi. S Rizinem máme aktivní smlouvu, kterou bychom rádi dodrželi,“ doplnil Karaivanov.


Další články