Sleduj nás

Procházka hodnotí dovednosti svého soupeře. Na co si dát v důležitém klání pozor?

Procházka hodnotí dovednosti svého soupeře. Na co si dát v důležitém klání pozor?

Ještě než odletěl do Londýna a odsud následně do Abú Dhabí, promluvil český samuraj o podrobnostech své přípravy a nebezpečenství, která na něj z dlaní švýcarského bojovníka číhají.

Volkan Oezdemir je bývalý titulový vyzyvatel, jenž se aktuálně nese na vlně dvou výher. Jak se sám nechal slyšet, Jirkovy schopnosti coby jako zápasníka uznává, ale zároveň je připraven mu jeho debut v UFC co nejvíce ztížit. Sám si totiž přeje vyhrát, aby se mohl opět přiblížit k potenicální bitvě o pás.

Procházka, jenž měl částečně volnou ruku při výběru soupeře, nechtěl ihned na úvod nic podcenit a Volkana si důkladně nastudoval.

UFC 251: Volkan Oezdemir vs. Jiri Prochazka

„Přípravu jsme trávili v Česku, ale o to víc jsme tomu dali ze strany zkoumání soupeře a strategie boje,“ vysvětloval chvíli před odletem pro sport.cz.


V čem tkví teda Oezdemirovy přednosti? „Je to pohyblivá těžká, polotěžká váha. Stále se snaží dbát na důraz, to je od něj největší hrozba v kombinacích a výpadech. Co na něj chystáme, nebudu prozrazovat, případně s jakou jeho medicínou počítáme.“

A protože čas neustále žene kupředu, od duelu nás dělí v podstatě už necelý týden. Co bylo potřeba natrénovat, to bylo natrénováno, teď už se Procházka zaměřuje jen na rychlost, reflexy a z hlediska počasí či změny času také na aklimatizaci.

„Přizpůsobíme se, je mi to úplně jedno. Dokážu trénovat v pět odpoledne, ve tři ráno, ve dvanáct, o půlnoci. Kdykoliv. Tyhle situace jsem už zažil, vím, jak se k tomu postavit. Vím, jak se postavit ke svému tělu, abych ho dokázal nakopnout a energii ze sebe vypudit. Teď to jen ukázat,“ dodává sebevědomě Denisa.Další články