Sleduj nás

Proč Lesnar seknul s MMA? Údajně si žádal moc peněz a odmítal antidopingové kontroly

Proč Lesnar seknul s MMA? Údajně si žádal moc peněz a odmítal antidopingové kontroly

Nyní už je to zcela jisté. Bývalý šampion těžké váhy Brock Lesnar ukončil svou aktivní MMA kariéru, v níž si během devíti zápasů připsal pět výher, tři prohry a jeden no contest. Ještě než měl zcela odejít ze světa bojové slávy, byl mu domluven zápas s Danielem Cormierem, k němuž ale nakonec nedošlo. Vysoce uznávaný novinář Dave Meltzer osvětlil proč.

„Doba se mění. Jakmile UFC podepsalo smlouvu se stanicí ESPN, nemohlo si za PPV turnaje žádat více peněz, než kolik mají uvedeno v kontraktu. Brock Lesnar je ale člověk, který nejde někam, kde nedocení jeho hodnotu,“ vysvětloval Meltzer.


„Brock je bývalý šampion UFC a velká hvězda WWE. Je to osobnost, která s sebou přinese celou řadu diváků, jeho cena je pevně stanovena. Té UFC v porovnání s WWE nemohlo konkurovat, a proto se rozhodl s MMA skončit. Wrestling je pro něho daleko bezpečnější a zisky z něho má mnohem vyšší,“ dodával.

Druhá verze příběhu nás bohužel spojuje i s tou nechvalně známou písničkou okolo dopingu. Brock se v poslední době vyhýbal kontrolám, avšak jedné takové přeci jen neunikl. „Lesnar si měl do května projít minimálně třemi kontrolami. První byla na začátku ledna, to jsme ho ještě zastihli, ale v dubnu už to tak lehké nebylo. Limit jsme tedy nesplnili,“ uvedla USADA.


Zda bylo v jeho testu něco nalezeno, to se (aspoň ne teď) nedozvíme. „Výsledky máme, ale nehodláme je nyní zveřejňovat,“ sdělila rovněž USADA, která se k tomu již více nevyjádřila.


Další články