Sleduj nás

Problém! Rusko jde do karantény a Khabib se nedostane ze země

Problém! Rusko jde do karantény a Khabib se nedostane ze země

Tak s tímhle možná nepočítal ani sám Dana White. Šéf UFC se sice opravdu vehementně snaží zařídit, aby se zápas Khabib vs. Ferguson uskutečnil, nicméně proti nařízením jednotlivých států se ani on postavit nemůže.

Co se stalo? Počínaje čtvrtečním večerem vydala Ruská vláda prohlášení, podle něhož nesmí žádní občané opustit stát letecky.

Pro Khabiba Nurmagomedova, který se sem před pár dny vrátil ze San José (kde už mu podmínky nedovolovaly dokončit přípravu), to znamená, že se nebude moct přesunout na novou lokaci, kterou Dana White pro UFC 249 zvolí.


khabib ferguson

Podobně jako několik ostatních států, také Rusko sáhlo k bezpečnostnímu opatření, které nedovolí lidem nejen přicestovat, ale rovněž odcestovat ze země.


UFC, které tento problém začíná monitorovat, se bude snažit pro Khabiba domluvit výjimku. Tu by podle současných informací mohl představovat klidně i osobní tryskáč, jenž by šampiona z divize lehké váhy dopravil na předem určenou lokalitu (její název doposud neznáme).

Otázkou ovšem zůstává, zdali tuto možnost ruská vláda schválí a zdali na ni kývne Khabib a jeho tým. Pokud by mu přeci jen už někdo odlet povolil, nemusel by mít záruku, že by se mohl v bezpečí vrátit zpátky. Stejný problém řešil nedávno například Leon Edwards. Ten odmítl kvůli zápasu letět do USA, protože by se nemohl vrátit zpět do Británie.


Další články