Sleduj nás

Problém ohledně McGregorova návratu? USADA posílá UFC důrazné varování

Problém ohledně McGregorova návratu? USADA posílá UFC důrazné varováníFOTO: UFC

Dana White už stihl potvrdit, že McGregorovým soupeřem bude Michael Chandler, ale jaksi pozapomněl na to, že se Conor ještě nezapojil do povinného testování USADA.

Pravidla této asociace nám říkají, že si každý fighter musí projít šestiměsíčním testováním, během kterého pochopitelně musí být čistý, než mu bude udělena zelená k návratu do klece. Mnozí si mysleli, že se sem Conor McGregor již zapojil, ale nová fakta hovoří o opaku.

„Můžeme potvrdit, že Conor McGregor stále není součástí našeho antidopingového programu. Máme zde únor a UFC mu už plánuje zápas. Tímto musíme všem stranám připomenout, že je nutné, aby si Conor prošel šestiměsíční testovací lhůtou, než mu bude umožněn oficiální návrat do klece,“ znělo v prohlášení USADA, jejíž oficiální dokument obdržel server Yahoo Sports.


„Pokud plánuje být pan McGregor pouhým trenérem nové série The Ultime Fightera, pak se do žádného testovacího pole zapojovat nemusí, trenéři pochopitelně mají z testování výjimku. Pokud chce ale tuto soutěž završit skutečným zápasem v kleci, pak je nutné, aby v našem testovacím poli strávil nejméně šest měsíců, během kterých nám předloží aspoň dva negativní vzorky.“

Tato skutečnost představuje velký problém, jelikož by to znamenalo, že si na návrat fanoušky oblíbené irské MMA hvězdy počkáme až do srpna, ne-li rovnou až do podzimu. Leda by pro ni Dana White vyštrachal nějakou výjimku, pokud se mu to povede. Zatím to tak ale nevypadá… 


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články