Sleduj nás

OKTAGON Prime 5: Maté Kertész vs. Bojan Veličkovič - zápasy, fight card, výsledky, vstupenky, video

OKTAGON Prime 5: Maté Kertész vs. Bojan Veličkovič - zápasy, fight card, výsledky, vstupenky, video
Veltrová váha organizace OKTAGON má dominantního šampiona, ale za ním se formuje opravdu nebezpečná armáda vyzyvatelů, kteří budou chtít zasáhnout do bojů o titul.

Hlavní zápas turnaje OKTAGON Prime 5 se měl uskutečnit již loni na akci OKTAGON 29 v Ostravě, ale zranění maďarského borce vystavilo tomuto souboji stopku. Bojan Veličkovič se díky tomu dostal do titulového boje místo Petra Monstra Knížete a rozhodně dokázal Růžového Pantera prověřit.

Pět kol s hvězdou PriMMAtu ukázalo obrovské kvality srbského bojovníka, který hlavně v postoji dokázal připravit Kozmovi opravdu krušné chvíle, a nebýt obrovské taktické chyby ve čtvrtém kole, máme dnes nového šampiona veltru.

Bojan Veličkovič má za sebou šest zápasů v UFC. Na domácí scéně se již v před desíti lety blýsknul skalpy Kužely a Procházky. Angažmá v OKTAGONu odstartoval dvěma nekompromisními triumfy TKO v prvním kole, kdy vyřídil Francouze Dawu a zkušeného graplera Carlo Prátera.

Poté přišla trochu nečekaná šance sestřelit z trůnu dominantního šampiona Davida Kozmu. Bojan předvedl absolutní vrchol svých schopností, ale Kozma se díky své nadlidské odolnosti udržel na trůně. Momentálně má srbský střelec na kontě dvacet výher a jedenáct porážek, kdy 45 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.


Maté Kertész se v OKTAGONu ukazuje již od roku 2018 a jediný, kdo na něj stačil, je šampion Kozma a Polák Bryczek. I když Robert odešel o váhu výše, konkurence ve veltru přináší Matému stále další komplikace ve snaze opět zabojovat o titul.

Osmadvacetiletý Maďar má momentálně tři výhry v řadě, kdy na body porazil Jungwirtha, Carvalha i Pukače. Celková bilance všestranného bijce je jedenáct výher a tři porážky, kdy 55 % vítězství získal po rozhodnutí bodových.


OKTAGON Prime 5: Kertész - Veličkovič, video a tip na sázení


Srbská Ocel má v ruce všechny trumfy, aby v tomto souboji zvítězila. Maté sice vykazuje fantastický progres, ale ten je stále na úrovni OKTAGONu a Bojan je opravdu svými schopnostmi o level jinde.


Kertész nedokáže kontrolovat a na zemi udržet výbušného Srba ani polovinu času jako Kozma, a proto se projeví obrovské zkušenosti, které má Bojan v postoji. Souboj se podle nás dočká bodového rozuzlení, ale jasným favoritem je pro nás Veličkovič.

oktagon prime 5 fight card vysledky

OKTAGON Prime 5, fight card zápasy, výsledky


Máté Kertész vs. Bojan Veličković
Karol Ryšavý vs. František Fodor
Rafael De Souza Xavier vs. Marcin Lazarz
Kaik Brito vs. Andrej Kalašnik
Arda Adas vs. Matouš Kohout
David Moon vs. Mate Sanikidze

Robert Pukač vs. Christian Jungwirth
Jakub Tichota vs. Janne Elonen-Kulmala
Daniel Toledo vs. Panagiotis Stroumpoulis
Roman Paulus vs. Karol Kutyla
Michal Plesník vs. Carlos Graca

Celý turnaj můžete sledovat živě zde.

OKTAGON Prime 5 vstupenky, datum, místo


Turnaj Oktagon Prime 5 hostí Slovensko, město Šamorín (datum 26. března) a i dnes jsou ještě v prodeji vstupenky. Jejich cena je od 35 eur do 179 eur za VIP místa. Organizace Oktagon hlásí, že bude vyprodáno.


[joli-faq-seo id='66000']

Další články