Sleduj nás

Přesun do veltru? Možná kvůli zápasu s Conorem, říká Muradov. Jak tipuje výsledek duelu Adesanya vs. Costa?

Přesun do veltru? Možná kvůli zápasu s Conorem, říká Muradov. Jak tipuje výsledek duelu Adesanya vs. Costa?

Původně šel do UFC s tou vizí, že zde bude zápasit ve velterové váze (77 kg), nakonec se však usadil ve váze střední (84 kg). „Je to lepší, cítím se tu dobře,“ tvrdí Muradov, který ovšem přesun na nižší úroveň zcela nezamítá. Muselo by však jít o něco „speciálního“.

Makhmud „Mach“ Muradov (24-6) se každý den udržuje v plné provozní teplotě, ale nyní se konečně může připravovat na jednoho konkrétního soupeře. Po několika jednáních byl uzbeckému bijci nakonec přidělen Polák Krzysztof Jotko, jenž v největší MMA organizaci zápasí už sedm let. Doposud zde nastřádal devět výher a čtyři porážky (celkově 22-4).

„Věděl jsem, že se s ním jednou potkám, protože je asi sedmnáctý v žebříčku. A vím, že pokud ho porazím, a já ho porazím, tak budu třináctý nebo čtrnáctý. Jako soupeř mi vyhovuje. Chodí v postoji, ukončuje málo, většinou vyhrává na body. Fyzičku nějakou má, ale myslím, že mám lepší. Mám také víc zkušeností, i když ne z UFC. A to i z boxu a kickboxu. Na druhou stranu dostal se do UFC a je tam už dlouho, asi sedm let, a udělal tam třináct zápasů,“ vypověděl pro Deník Sport Muradov.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Makhmud Muradov v tréninku na další zápas v UFC

S výběrem protivníka je spokojen. „Jo jo, super soupeř. Koukal jsem, že lidi na sociálních sítích píšou, že nevyhraju, že na něj nemám. Jiní zase píšou, že je slabý… K tomu bych řekl, že v UFC slabí soupeři nejsou, a proto tam všichni míří. On má za sebou navíc teď tři výhry, takže to bude pro mě a můj tým veliká zkouška, ale věřím tomu, že vyhraju. Jsme navíc na hlavní kartě, což je taky velká věc. Bude u toho asi i Dana White, který Jotka zná, takže musím předvést svou kvalitu a přejet ho,“ uváděl.


A protože se Mach tak hezky usadil ve střední váze, přizpůsobil tomu i svou tělesnou hmotnost. „Ano, cítím se v ní dobře. Teď mám devadesát jedna kilo a je to fajn, hubnu pak krátce před zápasem. Třeba kdybych dostal souboj s Conorem nebo s nějakým jiným top soupeřem, tak bych šel do veltru, jinak nemám proč,“ reagoval v Deníku Sport Muradov.

Následně si ještě tipl výsledek titulové bitvy mezi šampionem Israelem Adesanyou (19-0) a vyzyvatelem Paulem Costou (13-0). „Adesanya vyhraje, jeho pohyb nebude Costovi sedět. Navíc Adesanya dobře kope, takže myslím, že vyhraje a počká ještě na mě s tím pásem,“ zakončil s úsměvem.


Další články