Sleduj nás

Pravidla? Ta pro něho neplatí. Mike Tyson hodlá jít proti nařízení komise a lámat čelisti

Pravidla? Ta pro něho neplatí. Mike Tyson hodlá jít proti nařízení komise a lámat čelisti

Stará škola se v něm nezapře. Mike Tyson hodlá během svého comebacku lidem doručit pořádnou show. A to i navzdory tomu, že se má jednat o pouhou „exhibici“.

Co si vůbec můžeme představit pod pojmem „exhibiční utkání“, v němž navíc účinkují věkově skoro dva senioři? Dle komise má jít o dodržování předem stanoveného soupisu pravidel, který kromě přehlídky bojových dovedností také zahrnuje „úctu k soupeři“. Tím je pochopitelně myšleno, aby se žádný z boxerů bezhlavě nehnal za ukončením.

Sportovní komise dbala důraz na to, aby se tato pravidla dodržovala, v opačném případě dokonce hrozí až zrušením duelu.


Dané varování Mike Tyson moc dobře vnímá, a proto potvrzuje, ať se nikdo nebojí, skutečně půjde o „exhibici“. Pouze jeho význam tohoto slova zní úplně jinak.

„Exhibice znamená, že se spolu utkají dva lidé v něčem, co není považováno za skutečný zápas, ale stále tam budou létat údery a stále to bude mít ten pověstný nádech zábavy… Frakturace lebky, zlomené čelisti nebo prolomená žebra, to je přesně můj druh zábavy,“ objasnil svou definici „Nejděsivější muž planety“.


Duel mezi Mikem Tysonem a Royem Jonesem je vypsán na osm kol a uskuteční se během posledního listopadového víkendu. Sledovat jej bude možné prostřednictvím PPV a také internetových streamů.   


Další články