Sleduj nás

Povězme si to otevřeně. Má pro mě cenu teď bojovat s Karlosem? ptá se Pirát

Povězme si to otevřeně. Má pro mě cenu teď bojovat s Karlosem? ptá se Pirát

Tři prohry z posledních čtyř zápasů by zanechaly jizvy na duši i těch nejlepších zápasníků. Samuel „Pirát“ Krištofič toho sice má ještě hodně před sebou, ale i tak teď cítí, že by mu bitva s Karlosem Vémolou na sebevědomí zrovna moc nepřidala.

Když český Terminátor přicházel do Oktagonu, řekl jasně tři jména, s nimiž by se chtěl utkat. To první bude moct porazit už 6. dubna (ačkoliv pod hlavičkou Night of Warriors, s níž Oktagon MMA spolupracuje) a další by mělo přijít někdy v létě. Sám Pirát jako druhý muž na listině o této možnosti prozatím polemizuje. Důvody jsou zřejmé.

„Mám za sebou prohru s Kozmou, Siwym a Kudukhashvilim. A teď… řekněme si to otevřeně… mám jít ještě s Karlosem za dva tři měsíce o váhovku nebo dvě výše? Je to prostě jeho gameplan celou dobu, že hází s těmi lidmi o zem, takže pokud mám být objektivní, než naberu váhu a než se stihnu připravit, tak by to pro mě asi nedopadlo dobře,“ snažil se být Pirát ve svém hodnocení upřímný, čímž narážel zrovna na zdatný soupeřův bojový styl, jemuž on sám nedokáže pořádně čelit.

„Těch proher je tam po sobě už trochu více. Ani já sám se necítím psychicky zrovna nejlépe. Potřebuju se nastartovat a dostat se do toho tempa zase,“ doplňoval slovenský borec, jenž sice prohrou v titulovém boji s Davidem Kozmou nepřišel o chuť trénovat, nýbrž by jen rád v příští bitvě uvítal vyrovnanějšího soupeře, který by pro něj představoval slibný odrazový můstek k dalším lepším zítřkům.


Samuel Krištofič má velkého bojového ducha, což prokázal i v duelu s Kozmou, s nímž v kleci setrval i přes úporný tlak českého zápasníka celých pět kol. S verdiktem bodových soudců pak už tolik spokojený být nemohl, ovšem pokud se jednalo o morální vítězství, to rozhodně bylo na jeho straně. Určitě má na čem stavět a chápeme tedy i to rozhodnutí, pokud by se rozhodl duel s Karlosem odložit.


Další články