Sleduj nás

Povetkin vytasil smrtící zvedák a poslal Whytea do říše snů – VIDEO

Povetkin vytasil smrtící zvedák a poslal Whytea do říše snů – VIDEO

Novým prozatímním šampionem těžké váhy federace WBC se stává Alexander Povetkin, který po strastech vytasil v pátém kole smrtící zvedák, jímž svého soupeře poslal do říše snů.

„Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin (36-2-1, 25 KO) tahal téměř celá čtyři kola za kratší část provazu. „The Body Snatcher“ Dillian Whyte (27-2-0, 18 KO) často sázel na nebezpečné jaby a také rád mířil na spodek. Ve čtvrtém kole měl svého protivníka dokonce tak dobře načatého, že dokázal využít momentu překvapení a dvakrát jej poslal na podlahu ringu. 

Jak už tomu bývá zvykem, a to zejména v těžké váze, jedna rána dokáže vše změnit. Povetkin načerpal ve svém rohu velmi potřebné síly a do pátého kola vstoupil s novou energií, kterou po krátké výměně úderů promítl do kvalitního kontru, jenž vyšel z jeho levé ruky. Tvrdý a precizní zvedák mířil přímo na bradu a Whytea okamžitě uspal. Rozhodčí nemusel dvakrát váhat a zápas odmával.


Alexander Povetkin se tak stal novým držitelem dočasného mistrovského pásu organizace WBC, který mu dává právo vyzvat vítěze duelu Tyson Fury vs. Deontay Wilder 3. Další články