Sleduj nás

Potrestaný šampion lehké váhy odmítá zápasit: Ať si Nevada nejprve zamete před svým vlastním prahem

Potrestaný šampion lehké váhy odmítá zápasit: Ať si Nevada nejprve zamete před svým vlastním prahem

Tváří se jako svatoušci, přesto sami mají před svým prahem bordel. Khabib Nurmagomedov rozhodně nedržel jazyk za zuby, když vysvětloval, proč se v Nevadě a zejména pak Las Vegas nechce už nikdy ukázat a proč si na svůj návrat klidně počká celý rok.

Vše vyústilo rozhodnutím Nevadské atletické komise. Khabib, jenž se před ní nepředstavil, aby mohl slovně obhajovat své činy po UFC 229, si vyslechl na dálku ortel, který zněl: 500 tisíc dolarů pokuta a 9 měsíců distanc (počínaje 6. říjnem 2018).

Ačkoliv se jedná o velice přemrštěnou částku, dala by se pro někoho jeho bohatství skousnout, kdyby ji i druhá osoba, která tu válku už svým útokem na autobus v Brooklynu začala, dostala taktéž. Namísto toho byl Conorův trest „pouze“ šestiměsíční s 50 tisíc dolarovou pokutou.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

NSAC uvedla, že pokud si bude chtít Nurmagomedov svůj trest zkrátit na jeden půlrok, musí se formou videa zúčastnit kampaně boji proti šikaně. Bude-li to přesvědčivé, tři měsíce se z jeho stopky odečtou.


„Stát Nevada je místem, kde povolují lidem na ulici prodávat drogy, kde je to samá prostituce, násilí i hazard. A tenhle systém mi říká, abych se účastnil nějaké kampaně? Ať si nejdříve udělají pořádek doma, než se budou navážet do ostatních,“ pravil Khabib.

Protože on i jeho tým táhnou za jeden provaz, je pak logické i to rozhodnutí, že se nechce vrátit dříve než v říjnu nebo listopadu. Teprve tehdy vyprší zákaz i jeho dvěma kolegům.


Hlavní otázka nastává v momentě, jak se k tomu postaví UFC. To rozhodně nebude stát na místě. Hrozí tedy, že The Eagle přijde o svůj pás šampiona.

„Já jsem připraven bojovat. To jsou oni, co se mě rozhodli zabanovat. A přijít o titul? Byli tu bojovníci, kterým UFC pás nestrhlo ani po dvou letech,“ štvalo ho, že zrovna u něj by to (opět) mělo být jinak.

Stále se nám otevírá možnost souboje o prozatímního (interim) šampiona. V takovém případě však platí podmínka, že jakmile se hlavní šampion vrátí, musí se s tím dočasným utkat. K takovému kroku se zatím Dana White nevyjádřil (počítejme ale, že tak učiní v blízké době).


„Proti možnosti interim šampiona nic nemám. Bylo by to mezi Dustinem Poirierem a Tonym Fergusonem. Kdokoliv z nich vyhraje, stane se dočasným šampionem a poté se se mnou na konci roku utká o opravdový pás,“ navrhl řešení.

Zdali by však platil tento scénář, o něco více by se nám zkomplikovala možnost zápasu s Georgesem St-Pierrem. Jste překvapeni? Oba tábory spolu jednají o možném měření sil (oficiálně potvrzeno z úst obou zápasníků). Khabib ovšem stále plánuje návrat až na podzim.

„Rád bych se s ním utkal. Pro mě osobně to je nejlepší fighter, jakého tu kdy UFC mělo. Jsem ochotný přijímat výzvy a on je tou největší, jakou tu můžu mít. Byla by škoda odejít do důchodu a litovat, že jsem s ním nebojoval, když jsem měl tu příležitost,“ doplnil třicetiletý rodák z Machačkaly.

Khabib: Zapomeňte na McGregora a Diaze, chci Fergusona, St-Pierra a Mayweathera!


Další články