Sleduj nás

Poškozený Bruno Silva se odvolává proti prohře s Weidmanem a očekává kompenzaci

Poškozený Bruno Silva se odvolává proti prohře s Weidmanem a očekává kompenzaci FOTO: UFC

Chyby rozhodčích jsou nedílnou součástí každého sportu. Ovšem to, co předvedl sudí ze zápasu mezi Silvou a Weidmanem, by údajně mělo být na kriminál.

Za námi je další turnaj z dílny UFC, do kterého se nám vrátil i bývalý šampion střední váhy Chris Weidman. Toho lidé velmi dobře znají a z úcty k němu ho i všichni fanoušci již hnali do důchodu. Výhra v tomto zápase pro něj tedy byla velice důležitá.

Chris, který bojoval o svou budoucnost, se během duelu chytal všech možných stébel, jen aby si na konto připsal výhru. Ve třetím kole na ni skutečně dosáhl, ale předtím se dopustil několika trestuhodných šťouchnutí do oka. Takových, na která vůbec není radost pohledět a za která by oktagon sudí Gary Copeland klidně mohl přijít o svoji práci.


„Tohle byl úplný bizár, který je naprosto nedůstojný našemu sportu,“ postěžoval si po zápase poražený Bruno Silva. „Nejenže se mnou ten rozhodčí vydrbal, ale navíc si neplnil svoji práci. To, kvůli čemu tam je, vůbec nedělal. Přehlédl několik rýpnutí do oka a podepsal se pod mou prohru, která vůbec není zasloužená. Kdyby to alespoň změnili na no contest (bez výsledku).“

Bruno Silva nyní hodlá proti neférovému výsledku protestovat, a navíc se bude dožadovat nějaké kompenzace. „Nejde mi o peníze. Jde mi spíše o to, aby se mi odmazala ta prohra, která mi teď kompletně kazí skóre. S ní jsem na pokraji vyřazení. O to více mě to štve, protože se jedná o naprosto neférové rozuzlení,“ čílil se.


Silva má nyní na kontě pět proher z posledních šesti zápasů. Hrozí mu tedy, že bude z UFC propuštěn. Tento protest mu ale dává naději na reparát. „Odvolávám se proti výsledku a doufám, že se dočkám nějakého zadostiučinění. Vím, že mi Weidman na odvetu asi nekývne, ale bylo by to potřeba. Ty rýpance se nonstop podepisovaly na mém výkonu,“ oznámil čtyřiatřicetiletý brazilský bojovník.


Další články