Sleduj nás

Polská výstraha: Kaczmarczyk slibuje, že zhasne českou hvězdu

Polská výstraha: Kaczmarczyk slibuje, že zhasne českou hvězduFoto: KSW

Letní bitva o přežití v pérové váze se blíží. Český bijec Leo Brichta vyzve polskou jedničku Patryka Kaczmarczyka v souboji, který může přiblížit titulovou šanci… nebo ji naopak pohřbít. 

Dva kohouti v jednom oktagonu

Jakmile se v červenci uzavřou dveře klece, nebude cesty zpět. V polském Olštýně se proti sobě postaví domácí naděje Patryk Kaczmarczyk a český ranař Leo Brichta v duelu, který rezonuje celou pérovou divizí. 

Kaczmarczyk? To je doma milovaný bijec s bilancí 12:3, který věří, že právě Brichta je poslední překážkou k druhému pokusu o pás.

„Chci za sebou nechat spálenou zemi. Zničím jeho plány a pošlu ho zpátky přes hranice bez naděje,“ hlásí sebevědomě Polák, který už jednou selhal v boji o prozatímní titul, ovšem tentokrát si na výpadek nechce ani pomyslet.

Brichta na lovu. Výhra ho katapultuje

Český bijec také už jednou v KSW málem vyšplhal na vrchol, avšak teď se vydal do pérové váhy, kde se cítí více jako ryba ve vodě. Pro Brichtu to bude teprve druhý duel v nové váze, v té první zničil Charzewského za pouhé dvě minuty a teď může dokázat, že nešlo o náhodu.


„Nechci řešit, co bude dál. Soustředím se na zápasy, chci ukazovat výkony. To mě žene dopředu,“ říká klidně Brichta, který zůstává nohama na zemi. KSW mu mezitím nabídla nový kontrakt a už teď se spekuluje, že pokud uspěje, říjnový turnaj v Třinci by mohl nést jeho jméno v titulním zápase.

Trénink s Keitou: staré přátelství, nové plány

Na přípravu Brichta nenechal nic náhodě. Do zbraně povolal i starého parťáka, belgického šampiona Loseneho Keitu. Tihle dva se potkali už dříve, ale tentokrát si sparingy užívají víc než kdy dřív.

„Losene je světová třída, ale hlavně dobrý člověk. Vždycky mě něco naučí a posune dál,“ chválí Brichta kolegu, který sám kraluje v Oktagonu. Jejich spolupráce může být přesně tím faktorem, který Brichtu vyšvihne mezi elitu.


Český večer v Třinci? Možná… pokud to zvládnou ledviny

Na stole je i možnost říjnového návratu KSW do Česka, konkrétně do třinecké Werk Areny. Brichta by tam mohl bojovat, ale vše závisí na červencovém výsledku i fyzické kondici.

„Vše záleží na mých ledvinách. Když to půjde, třeba navrhnu domluvenou váhu 68–69 kilo. Ony by mi za to poděkovaly,“ svěřil se pro sport.cz český bojovník, který nechce zbytečně riskovat, pokud tělo nedovolí.


Další články

Rozdáváme všem 700 kč zdarma

Exkluzivní akce jen 28. ledna! Zaregistruj se u Betana, získej sázku zdarma 1 500 Kč bez protočení a k tomu 400 free spinů. Ideální před Ligou mistrů.

Rozdáváme všem 700 kč zdarma

Rendys je novým šampionem Clashe! Grznár padnul v prvním kole

Turnaj Clash 15 přinesl rychlé a nekompromisní rozuzlení titulového zápasu. Filip Grznár vstupoval do klece jako obhájce pásu, jenže jeho vláda skončila dřív, než se duel stačil pořádně rozjet. Novým šampionem se stal René Blahovský, známý fanouškům jako „Rendys“.

Rendys je novým šampionem Clashe! Grznár padnul v prvním kole

Žádní Rusové v Oktagonu. Novotný vysvětlil důvody a poslal kritiky ke konkurenci

Promotér Ondřej Novotný čelí nařčení z diskriminace bojovníků z východu, konkrétně z Čečenska a Dagestánu. Někteří fanoušci mu vyčítají zaujatost a tvrdí, že záměrně přehlíží tyto sportovce, přičemž jako příklad uvádějí údajnou averzi vůči novému šampionovi Magu Machaevovi. Novotný však tyto spekulace rázně odmítl a připomněl jasnou filozofii, kterou organizace razí.

Žádní Rusové v Oktagonu. Novotný vysvětlil důvody a poslal kritiky ke konkurenci

Přežil kritický stav i operace. Český „bombardér“ hlásí návrat a touží po Oktagonu

Svedl těžší bitvy na nemocničním lůžku než v kleci, avšak ten největší bojovník se v něm nezapřel. Český těžkotonážník Robin Fošum, jehož kariéru zbrzdila série vážných zdravotních komplikací od těžkého průběhu covidu až po vyhřezlé ploténky, hlásí návrat. Po úspěšném testu v boxu bez rukavic vyhlíží návrat do světa MMA, přičemž jeho srdce stále bije pro organizaci Oktagon.

Přežil kritický stav i operace. Český „bombardér“ hlásí návrat a touží po Oktagonu