Sleduj nás

Pokusím se ho ukončit na zemi, říká před bitvou s Procházkou Dollaway

Pokusím se ho ukončit na zemi, říká před bitvou s Procházkou Dollaway

První zápas v nové organizaci a hned o titul. C.B. Dollaway unikl z testovacího bazénku USADA, který mu poslední měsíce značně znepříjemňoval život, a vydal se do Japonska, kde se pod taktovkou Rizinu pokusí sejmout českého šampiona Jiřího „Denisu“ Procházku.

Šestatřicetiletý Američan, jemuž se v bojovém světě mimo jiné přezdívá Doberman, se už nemůže dočkat, až se opět vrátí do nitra oktagonu. Svůj poslední zápas totiž svedl v září roku 2018, od té doby se potýkal s řadou problémů. Všechny nás odkazovaly na využívání zakázaných peptidů a růstových hormonů.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Tento americký pes se nemohl vymanit ze spárů USADY, až se u něho jednoho dne zničehonic objevila příležitost nabídky zápasu v japonském Rizinu, který se pravidly americké antidopingové organizace řídit nemusí. Dollaway, jenž má za sebou dvacet šest profesionálních bitev, z nichž sedmnáct vyhrál a devět prohrál, se pokusí prodat své zkušenosti coby jako veterána z UFC, který se bude snažit zastavit rozjetého českého samuraje Jiřího Procházku. Způsob je předem jasný.

„Není žádným tajemstvím, jak se tento fight bude vyvíjet. Buďto se mi podaří ho dostat na zem, kde se ho pokusím ukončit, nebo se on mně pokusí vypnout v postoji,“ reagoval skrze MMA Junkie americký bojovník, jenž normálně zápasí ve střední váze. Pro tento souboj nabere do divize polotěžké váhy (93 kg).


„Bude to zápas jako za starých časů UFC… striker vs. wrestler. Určitě mám šanci ho nachytat i v postoji, pokud bude dostatečně nepozorný, ale spíše věřím tomu, že nás čeká klasický zápas typu postoj vs. zem,“ vysvětloval Dollaway.

Jiří Procházka se 31. 12. v rámci Rizinu 20 probojuje ze své smlouvy. Pokud se mu podaří obhájit titul polotěžké váhy, určitě se mu nabídnou ty největší příležitosti a není vyloučeno, že jedna z nich přijde právě i z UFC. Další články