Sleduj nás

Pokud Wilder odmítne, pak nastane tvá šance. Koho si Joshua vybral na zápas do Wembley?

Pokud Wilder odmítne, pak nastane tvá šance. Koho si Joshua vybral na zápas do Wembley?

V rozhovoru pro Sky Sports se britský boxer Anthony Joshua rozpovídal o vztahu, který momentálně panuje mezi ním, Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. Všechny závěry však překvapivě vedou k jinému cíli, než ke kterému se původně plánovalo.

Pod podpisem Joshuy jsou v současné době tři ze čtyř největších boxerských titulů, a proto bylo i logickou volbou, proč se doposud neporažený Brit chtěl utkat právě s Bronze Bomberem, jenž drží ten jediný, který on ještě nemá.

Co však jeho uši neuslyší rády, je to, že Deontay Anthonyho alespoň prozatím nestaví na samotný vrchol žebříčku svých priorit, neboť dává přednost odvetě s Tysonem Furym, která by měla určit, kdo je opravdovým králem v boxu.

Anthony Joshua rozpovídal o vztahu

Lidé dost často zapomínají, že Joshua měl šanci bojovat s Wilderem už dříve, jenže tehdy od této výzvy ustoupil a nechal si ji na později. Jak se zdá,  Wilder mu to nyní stejným metrem za doprovodu velké náhody, kterou nám představuje remíza jeho duelu s Furym, v podstatě vrací.


Joshuův rozhovor nám tedy poodhalil druhý potenciální scénář. „Jsem vcelku klidný člověk, můžu si na rozhodnutí počkat. Pokud ale Wilder nebude chtít zápasit, šanci dostane někdo jiný,“ prozradil, přičemž poukazoval na Dilliana Whytea, jehož skóre zdobí 25 výher a jenom jedna porážka.

Jedná se o muže, se kterým se Anthony utkal 12. prosince roku 2015, tehdy si připsal výhru na TKO. „Vzhledem k tomu, jak se vyjadřuje, je vidět, že mu něco vadí. Řekl jsem mu, ať na to zapomene, oba dva jsme se od té doby posunuli, tak si pojďme dokázal, kdo je lepší dnes,“ pravil.

Závěrem bylo Joshuovi v podstatě jedno, kdo se proti němu v ringu postaví. „Respektuji každého, kdo se se mnou utká, ale věřte mi, když vám řeknu, že žádná z těch těžkých vah není na mé úrovni, žádná. Kolikrát se musím držet na uzdě, abych neexplodoval už při začátku,“ věří ve své dovednosti.



Další články