Sleduj nás

Pokud vím, titul Největšího grázla je můj, říká Nick Diaz, který hodlá pomstít svého bratra

Pokud vím, titul Největšího grázla je můj, říká Nick Diaz, který hodlá pomstít svého bratra

Nick Diaz se v nitru oktagonu neobjevil skoro už pět let, ale teď to vypadá, že je přeci jenom konečně ochotný udělat svůj velký comeback. V show Ariela Helwaniho dokonce odhalil, co ho v minulých letech brzdilo a proč se náhle rozhodl vystoupit.

„Můžu bojovat s kýmkoliv,“ sdělil Diaz Helwanimu. „Vše záleží na Danovi (šéf UFC). Chcete mě? Tady jsem. Show může pokračovat. Záleží jen na vás, jestli se mnou chcete uzavřít smlouvu.“

V minulosti zde nějaké náznaky byly (konkrétně začátkem roku 2019), ale nic z toho neklaplo. Proč tedy? „Protože jsme se nedomluvili na částce, nebylo to dost,“ odkazoval na nízkou nabízenou sumu. Paradoxně si hodně zápasníků v posledním roce stěžuje, že se cítí finančně nedoceněni, ačkoliv jejich jméno mezi širokým publikem budí značnou pozornost.

Během doby, co byl starší z bratrů Diazů neaktivní, nevystupoval ani veřejně. Toto byl jeho první mediální rozhovor po dlouhých třech letech. Dost hodně za to může i zavedení nového BMF titulu, jenž byl věnován Největšímu grázlovi planety. Tím se po UFC 244 stal Jorge Masvidal.  


„Pokud vím, tak to je můj titul, ale jestli můj bratr chce, nebudu mu stát v cestě, aby si ho vzal,“ říkal Nick, který poukazoval na to, že sám by o zápas s Masvidalem jinak stál. A to hlavně kvůli proslovu, který Jorge vedl po zápase s Nateem. „Nechtěl jsem říct něco neuctivého, ale nikdo nebude mluvit o tom, že pokřtí mého mladšího bratra. Takhle se člověk nebaví s nikým, a když jo, pak tu jsem já a vy jste v prdeli."

Jorgemu Masvidalovi se v bojovém světě podle některých přezdívá „Ježíš“. On sám tuhle přezdívku přijal za svou a od té doby vyhlašuje, že si všichni jeho soupeři projdou křtem krví. Když pak v New Yorku po zásahu lékařů porazil Natea, tak o něm na tiskovce řekl, že si stoprocentně zaslouží odvetu, protože nerad opouští klec, zatímco je jeho protivník při vědomí. Jediný způsob, jak to napravit, je pokřtít ho jeho vlastní krví. 


Jak se UFC rozhodne, hodí staršímu z bratrů Diazů opět laso? On sám podotkl, že je připravený v roce 2020 znovu nastoupit. Dané myšlenky se chopil i Dustin Poirier a řekl, že kdyby to vyšlo, chtěl by bojovat s Nateem a Jorgeho přenechá Nickovi. Všichni by zápasili na stejné kartě.  

„Jestli UFC chce, jsem připraven. Dano White, máš to ve svých rukou,“ zakončil Nick Diaz svůj rozhovor.  


Další články