Sleduj nás

Poirierův kouč odhalil recept, jak porazit Hollowaye

Poirierův kouč odhalil recept, jak porazit Hollowaye

Jedna z největších bitev roku 2019 zaujme své místo již tuto sobotu na UFC 236, kde se o titul dočasného šampion lehké váhy utká Max Holloway a Dustin Poirier. Prvně jmenovaný nepoznal už 13 zápasů porážku, a proto není pochyb, že je do tohoto velmi vyhlíženého utkání favoritem.

Všeobecně ovšem platí, že se na každého chlapa najde chlap. Dustin Poirier je jedním ze tří „šťastlivců“, jimž se v minulosti podařilo Maxe porazit. V té době (před více než šesti lety), ovšem Holloway ještě nebyl tak zkušený, jako je nyní. Proto i jeho taktika a přístup k tomuto zápasu budou jiný.


„Vždy jsme o Maxovi věděli, že to je zápasník s extra výdrží. Nemůžeme k tomu souboji přistupovat způsobem, že necháme uplynout všech pět kol a pak vyhrajeme na body. Každý, kdo ho někdy v minulosti porazil, na něj vždy tlačil anebo ho vzal aspoň jednou na zem,“ pravil Mike Brown, trenér Poiriera.

„Myslím si, že ani náš přístup by neměl být jiný. Dustin je tvrdší bojovník, má důraznější údery, kope větší silou, umí si rozvrhnout energii a především umí používat obě ruce a nohy. Budeme na Hollowaye vyvíjet tlak tak dlouho, dokud neodpadne. Věřím, že jsme tímto přístupem schopni porazit kohokoliv,“ dodával.Další články