Sleduj nás

Poirier vyhlíží návrat do UFC, nabídku k zápasu poslal mladšímu z bratrů Diazů

Poirier vyhlíží návrat do UFC, nabídku k zápasu poslal mladšímu z bratrů Diazů

Dustin Poirier (25-6) je po operaci kyčle zpět v plném tréninkovém nasazení a nyní už dokonce vyhlíží i svůj návrat do klece. Ten by mohl přijít koncem jara či v průběhu léta. Ideálního soupeře má vytipovaného.

Bývalý dočasný šampion lehké váhy by rád podstoupil duel s Nateem Diazem (20-12). S ním se měl utkat už koncem roku 2018, ale protože jednání uvázla na mrtvém bodě, nakonec z dohody sešlo.  

„Měl jsem rozhovor se Seanem Shelbym (UFC matchmaker) a dozvěděl jsem se, že Diazovi navrhl termín návratu pro květen v Kalifornii, nebo pro červenec v Nevadě,“ reagoval Poirier, který se rozhodl chopit příležitosti a nabídl se jako soupeř. „Moje nabídka k zápasu stále trvá, tak uvidíme, jestli ji přijme.“


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

V současné chvíli je obtížné předpovědět, jak se k této výzvě Diaz postaví. Když se ho zhruba před měsícem novináři ptali, kdy se do akce vrátí, odpověděl pouze: „Až bude ten správný čas.“ Více se v tom pitvat nechtěl.


Dana White je vůči oběma bratrům Diazům trochu skeptický a domnívá se, že ani jeden už zápasit nebude. Osobně se však žádného vyjednávání účastnit nehodlá, zejména s Nickem má potíže navázat konverzaci, a proto vše ponechá na svých zástupcích.

Pokud existuje šance, že by se Poirier a Diaz utkali, stane se tak ve velterové váze (do 77 kg). Dustin by poskočil o jednu hmotnostní příčku výše. Tento přechod je ochotný podstoupit zejména kvůli Nateovi, aby nemusel shazovat do váhy lehké (70 kg).


Další články