Sleduj nás

Poirier si brousí zuby na další titulovou výzvu, v cestě bude stát troufalý a hladový Hooker

Poirier si brousí zuby na další titulovou výzvu, v cestě bude stát troufalý a hladový Hooker

V noci ze soboty na neděli se proti sobě na dalším UFC turnaji postaví dva elitní bojovníci z lehké váhy, jimiž jsou Dustin „The Diamond“ Poirier (25-6) a Dan „The Hangman“ Hooker (20-8).

Jednatřicetiletý bývalý prozatímní šampion se po porážce s dominantním Khabibem Nurmagomedovem pokusí opět vyhoupnout na vítěznou vlnu proti talentovanému novozélandskému střelci Danu Hookerovi. Ten má za sebou tři výhry v řadě, v nichž se mu podařilo porazit Paula Feldera, Ala laquintu a Jamese Vicka.

Poirier, který pochází z proslulého American Top Teamu, prohrál loni sjednocující souboj s neomylným šampionem Nurmagomedovem, který ho uškrtil ve třetím kole. Do tohoto utkání však rodák z Lousiany vstupoval po pěti výhrách v řadě, v nichž dokázal získat skalpy takových borců, jako jsou Max Holloway, Justin Gaethje nebo Anthony Pettis.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dustin Poirier se v sobotu chystá na souboj v UFC

Lze očekávat, že do duelu s Hookerem bude Poirier vstupovat jako poměrně jasný favorit. Disponuje velice precizními boxerskymi schopnostmi, které z něho společně s černým pásem v brazilském jiu-jitsu dělají velice nepříjemného protivníka téměř pro kohokoli.


Ani navzdory těmto poznatkům však není radno Hookera podceňovat. Postupně se mu podařilo probít se až na páté místo v žebříčku lehké váhy a kombinace jeho tvrdých úderů mnohdy dokáží vzbudit respekt. Vítěz této bitvy bude moct pomalu začít pokukovat po titulové příležitosti, ačkoliv se dá spíše očekávat, že si UFC bude přát, aby si prošel ještě jednou „eliminační“ zkouškou.

Hlavní karta UFC on ESPN 12 začíná tuto neděli ve dvě hodiny ráno. Vysílat ji bude stanice Nova Sport 2. 

Kuba Jan Chyba Další články