Sleduj nás

Poirier chce v dalším zápase potkat jenom velká jména. Tohle je jejich seznam!

Poirier chce v dalším zápase potkat jenom velká jména. Tohle je jejich seznam!

Bývalý dočasný šampion divize lehké váhy Dustin „The Diamond“ Poirier (26-6) by si po svém skalpu Dana „The Hangman“ Hookera (20-9) rád řekl o další velké sousto.

Poirierovým snem je znovu bojovat o titul, ale chápe, že aby se k němu dostal, tak bude potřebovat ukořistit ještě aspoň jednu výhru. Právě proto požádal UFC, aby mu předhodilo nějakého renomovaného soupeře, jehož skalp by mu zajistit status vrchního vyzyvatele.

„Nejsem si jistý, jaké možnosti má UFC na stole, ale já osobně bych preferoval nějaké velké jméno,“ uvedl jedenatřicetiletý rodák z Louisany, který cítí, že se už poučil z porážky, jíž mu loni v září uštědřil šampion Khabib Nurmagomedov.


„Pokud nebudu bojovat o pás, tak si přeju opravdu nějaký mega zápas, který mě k němu dostane. Už jsem v tomto oboru více než deset let a chci před sebe nějakou výzvu, která bude znamenat něco více než jen pouhý fight,“ pravil Poirier a ukazoval přitom na Tonyho Fergusona s Conorem McGregorem.

„Mám před sebou ještě nějakých čtyři až pět let zápasení a rád bych z nich vytěžil co nejvíce. Nechci, aby šlo jen o show a výplatu, chtěl bych, aby každý můj souboj dával smysl,“ vysvětloval Poirier, jenž by se prý nebránil ani odvetě s takovým Justinem Gaethjem. Tomu nyní náleží pás dočasného šampiona lehké váhy a vyčkává na sjednocující utkání s Khabibem Nurmagomedovem. Pro nás je jen otázkou, zdali UFC nepředhodí Justina někomu jinému, než se ruský Orel vrátí do hry.Další články