Sleduj nás

Podmínka byla stanovena. Dříve mocný El Cucuy musí vyhrát, jinak v UFC končí

Podmínka byla stanovena. Dříve mocný El Cucuy musí vyhrát, jinak v UFC končíFoto: UFC

Tony Ferguson vstoupí do svého dalšího zápasu s šesti porážkami v řadě. Pakliže tuto nepříznivou sérii neprolomí, Dana White mu ukáže v UFC dveře.

Býval to postrach divize lehké váhy, kde v jeden moment tahal famózní sérii dvanácti výher v řadě. Tento počin dokázal dorovnat a o jeden zápas překonat pouze Khabib Nurmagomedov. Pak ale nastal rapidní zlom.

Tony měl psychické potíže, kvůli kterým ho Dana White odstavil na nějaký čas ze hry. Když se však pověstný americký strašák vrátil, už nebyl sám sebou.

Pravda, vyhrál sice duel s Donaldem Cerronem, ale to bylo jeho poslední zelené políčko v tabulce výsledků. Od té doby následovalo šest po sobě jdoucích proher, které započal jednoznačnou demolicí Justin Gaethje a završil submisí ve třetím kole Bobby Green.

Bude této negativní sérii někdy konec? Sám Ferguson si žádný úpadek nepřiznává a sebevědomě všude říká, že ano. Nyní však už není prostor na žádné chyby. Pakliže svůj příští zápas nevyhraje a připíše si na konto sedmou prohru, UFC s ním rozváže spolupráci.


„Pokud Tony znovu prohraje, budu doufat, že to rozhodnutí o konci kariéry učiní sám. Pokud by ho neučinil, pak bychom to s ním museli sami ukončit, což by mi trhalo srdce, protože toho kluka mám jinak velice rád,“ přiznal Dana White na středeční tiskové konferenci.

Soupeřem Fergusonovi bude perspektivní anglický bojovník Paddy „The Baddy“ Pimblett. Ten se vrací po zranění, ale v UFC ještě neprohrál. Navíc má políčeno na titul šampiona. Papírové předpoklady jsou tedy opravdu silně na jeho straně.

„Spousta lidí mluví o tom, že Paddyho ještě neprověřil nikdo zkušený. To byl také ten důvod, proč jsme se mu rozhodli dát Tonyho Fergusona. Tohle může být ohromný fight, který odhalí jeho dovednosti,“ vyjasňoval Dana White.


„Tonyho rozhodně není radno podceňovat, protože má obrovské zkušenosti a v žádném zápase se jen tak nevzdává. V každém souboji, i navzdory porážkám, vypadal opravdu dobře. Až do samotného konce byl nebezpečným soupeřem. Tohle je šance pro oba hochy něco dokázat,“ poznamenal vrchní šéf organizace. Rozhodne se letos v prosinci. 


Další články