Sleduj nás

PML 4 Legends nabídne čtyřčlennou pyramidu o titul a další souboje československé postojové špičky

PML 4 Legends nabídne čtyřčlennou pyramidu o titul a další souboje československé postojové špičky
Již tuto sobotu nás čeká další turnaj progresivní organizace Professional Muaythai League. V pořadí čtvrtá akce proběhne v pražské hale Královka a start je naplánován na 18:00.

Po několika rozehřívacích zápasech začnou semifinálové bitvy ve čtyřčlenné pyramidě o titul PML do sedmdesáti kilogramů. Stejný večer proběhne i finálové klání. Kdo chce být PML šampionem, musí zvítězit dvakrát během několika málo hodin. 


Zobrazit příspěvek na Instagramu 

Příspěvek sdílený PML (@pml_mt)


Složení konečné čtyřky, která o opasek zabojuje, nabízí velmi zajímavý mix zkušeností a dravého mládí. Maďarský talent Henrik Koczó se představil již na turnaji PML 2, kde svedl vyrovnanou bitvu s Minči Pálešem. I když si v tomto zápase připsal první profesionální porážku, tak rozhodně nezklamal.


Michal Krčmář je jméno, které nemusíme domácím fanouškům příliš dlouze představovat. Reprezentant Lanna Gymu má na kontě více než sto zápasů včetně střetu s legendárním Buakawem. Michal Vacek vracející se po delší pauze dokázal v posledním zápase vybojovat český národní pás WMC.

Posledním a také velmi nebezpečným účastníkem pyramidy bude Marco Novák, který má za sebou více než padesát zápasů, kdy čelil například Luboši Lesákovi nebo Thajci Pakornovi. O složení jednotlivých semifinálových dvojic rozhodne předzápasový los.

Kromě titulových bojů nás čeká dalších jedenáct zápasů. Hlavní kartu odstartuje generační souboj mezi zkušeným Janem Holcem a rozjetým Leo Borákem. Slovenský bombarďák z Diamond Gymu Žilina si zatím v PML připsal dva ukázkové knockouty.


Holec, který disponuje hromadou zápasů v různých bojových sportech, naposledy ukončil Dolňáka krásným úderem na spodek. Už teď je jasné, že nás čekají velmi ostré boxerské výměny, které mohou přinést předčasný konec pro oba bojovníky.

Další na řadu přijde nezdolný Vesničan Daniel Vítovec, který jako poslední mohykán stále reprezentuje pražský Hanuman Gym. Dan má na kontě více než padesát zápasů a vždy nechá v ringu úplně všechno.

Soupeřem mu bude Chorvat Vito Košar, který dokázal vozit medaile z juniorských šampionátů WAKO nebo IFMA. Uvidíme, zda rozhodnou profi zkušenosti Dana Vítovce, nebo talent chorvatského nájezdníka.

Ondřej Malina se měl původně utkat s Ivo Crhákem, ale toho vyřadilo zranění. Pouhých pět dní před turnajem se tak povedla najít opravdu hvězdná náhrada v podobě Matouše Kohouta.
Šestka lehké váhy OKTAGONu se k postoji vrátila již minulý víkend. Matouš v Dobříši porazil Bernarda Plavce a ukázal, že ze svého Muaythai nic nezapomněl. Fanoušky tak čeká jeden z vrcholů celého večera již poměrně záhy po začátku hlavní karty.

Další výborně obsazený souboj ve váze do osmdesáti kilogramů je zápas mezi Pavlem Šachem a Danielem Hronkem. Oba borci dokázali, že jim malé rukavice sedí a v tomto československém derby budou chtít hlavně pobavit diváky.

Dan, který má v Muaythai padesát zápasů, by měl být komplexnějším borcem, ale Pavel má v arsenálu takové bomby, že může být velmi rychle vymalováno.

Kromě těchto zápasů doručí PML i další zajímavá jména, jako jsou Jan Rudolf, Luděk Greguš nebo Daniel Brunclík, pro kterého to bude loučení s jeho bohatou kariérou. Akce vyvrcholí finálovým bojem pyramidy, která určí prvního šampiona PML ve váze do sedmdesáti kilogramů.

Další články