Sleduj nás

Pirát Krištofič promluvil o zranění a jednání s XFN

Pirát Krištofič promluvil o zranění a jednání s XFN

Spekulace byly potvrzeny. Hrdina Bratislavy, který zářil na Oktagonu 12 či 14, možná bude muset pod kudlu. Jeho zdravotní stav mu totiž nedovoluje se naplno věnovat MMA soubojům. Jistou alternativou mu však jsou duely v K1 či kickboxu, které mu nabízí konkurence.

„Už od zápasu se Siwym mě pronásleduje zranění zad. Pořád to bylo lepší a horší a postupně se to stupňovalo,“ přiznával Pirát, jenž nakonec podstoupil magnetickou rezonanci. Ta neodhalila nic příjemného. „Zjistili jsme, že mám částečně vyhřezlý L5 obratel (pátý obratel bederní části páteře, počítáno od hlavy je dvacátý čtvrtý) a posunutý S1 (první křížový obratel).“

Není se tedy čemu divit, že zápasení Samuelovi zrovna nepomáhá. „Mám pevné jádro, ale nejvíc mi to odchází při wrestlingu a dalších silových věcech. Když jsem byl před zápasem s Robom (Pukačem) v Thajsku, musel jsem nějaké tréninky úplně vynechat, radši jsem šel na lapy. Při postoji a lapách mě to tak neomezuje, protože ta záda nenamáhám tou silou a taháním,“ vysvětloval na svém YouTube kanálu.


Pro Piráta nyní doopravdy na nějaký čas MMA skončilo. „Rozhodl jsem se, že MMA na chvíli opustím, protože příprava bez wrestlingu a bez té země by neměla takový smysl,“ přiznával, přičemž nezapomněl opomenout, že obratel S1 je v takovém stavu, že by se mohl narovnat správným cvičením a dýcháním. A právě tomu se Krištofič nyní chce věnovat. Rozhodující bude čas, přibližně za dva až tři měsíce přijde nové vyhodnocení, které by mohlo rozhodnout o operaci.


V souvislosti s operací by přišla také dlouhá vynucená pauza, a proto je zde možnost ještě jednoho zápasu v klasickém postoji. „Máme nějaká jednání s XFN ohledně zápasu v postoji. I kdybych musel za dva až tři měsíce na operaci, tak bych stihl jeden duel. Všichni totiž máme nějaké výdaje, já mám hypotéku a tohle je pro mě příležitost, jak bych si mohl ještě aspoň něco vydělat,“ osvětloval šampion druhé série Oktagon Výzvy.

Doposud zatím nic není podepsáno, rozhodne až dění v následujících dnech. „Zatím není nic černého na bílém, ale ta jednání tam jsou,“ uzavíral Pirát s tím, že by se něco mohlo zrodit. A pokud tak doopravdy bude, on i organizace nás o tom budou informovat.

Druhým jménem, které je spojeno se znovuzrozenou společností XFN, je slovenská Bestie Gábor Boráros. I jemu byly nabídnuty podmínky zápasu, jež jsou zatím v řešení. Počítejme, že rozuzlení také přijde v následujících dnech.Další články