Sleduj nás

Ještě nejsem ani v žebříčku, ale už teď jsem největší hvězda lehké váhy UFC, chválí se anglický fenomén

Ještě nejsem ani v žebříčku, ale už teď jsem největší hvězda lehké váhy UFC, chválí se anglický fenoménFoto: UFC

Regulérním šampionem lehké váhy UFC je v současné chvíli Islam Makhachev, tím nekorunovaným je prý ovšem Paddy Pimblett. 

Někdo je šampionem na papíře a někdo je naopak šampionem lidu. Kam sám sebe zařadil britský bijec a známý trashtalker Paddy Pimblett, o tom asi není třeba spekulovat. 

„Co jsem přišel do UFC, strhla se na mě neuvěřitelná vlna pozornosti. Myslím, že si zasloužím trochu více uznání, každý má totiž chuť uříznout si kousíček z toho ‚Paddy koláče‘,“ chválil se liverpoolský bijec, jehož popularita roste každičkým dnem. Ještě kdyby mu tak sloužilo zdravíčko, aby mohl častěji bojovat… 


„Když nějaký fighter debutuje v UFC, na sociálních sítích mu přibude sto tisíc followerů. Mně po prvním zápase přibyly téměř dva miliony a dneska jsem největší hvězdou lehké váhy,” vychvaloval své schopnosti, jež jsou dokonalé i z hlediska marketingové popularity. 

„Zatím sice ani nejsem oficiálně v žebříčku, ale už teď si proti mně přeje každý bojovat. Taková je holá pravda. Já jsem tím money fightem, po kterém všichni touží. Jednoho budu schopen zcela sám vyprodat celý fotbalový stadion. A budu moc rád, pokud to bude ten v Liverpoolu,“ prohlásil Pimblett, o jehož snu o zápase na fotbalovém stadionu prakticky už každý správný MMA fanda dobře ví. Často jej totiž všude opakuje.


Paddy na scénu přinesl nový druh trashtalku. Nemusí nutně někoho urážet, jako to dělají jiní, pouze má přehnané sebevědomí, jež doplňuje opravdu nevšedním jídelníčkem. Po svém posledním zápase opět nasadil dortovou dietu a nyní váží skoro 100 kilo. O třicet více, než je limit lehké váhy.

Teď je otázkou, koho Paddy v UFC dostane příště. Naposledy sice přemohl veterána Tonyho Fergusona, ale to byla jen taková výhra na oko, na zkrášlení svého rekordu. Od příště by to chtělo začít sbírat výhry i nad skutečnými a v žebříčku umístěnými soupeři, na což všichni fanoušci nepochybně čekají.


Další články