Sleduj nás

Pešta: Jen jsem přišel do polotěžké váhy a už přede mnou Karlos utíká

Pešta: Jen jsem přišel do polotěžké váhy a už přede mnou Karlos utíká

Oktagon 13 na pražské Štvanici je za námi a spolu s ním se nám poodkrylo několik zajímavých příběhů. Jedním z nich je i Peštovo pronásledování Vémoly, kde se první jmenovaná strana domnívá, že před ní ta druhá utíká.

Karlos Vémola i Viktor Pešta své zápasy na Štvanici zvládli výtečně, když svým protivníkům nedali žádnou možnost se nikterak předvést. Rozdíl byl jenom v náročnosti obou soupeřů, kde si na Terminátora brousil zuby podstatně těžší bojovník, u kterého si spousta lidí myslela, že mu bude stačit pouhá jedna rána, aby Karlose ukončil. Žádné ukončení však nepřišlo, ba dokonce snad ani jeden čistý.

Když došla řada na pozápasovou tiskovou konferenci, Pešta Vémolovi znovu připomněl, že si do Oktagonu přišel pro něho. A protože se Karlos chystá po Attilovi dobýt střední váhu, tak Viktor nabyl dojmu, že před ním Terminátor utíká.


„Já se k tomu vyjadřuju od začátku,“ pravil Karlos. „Je tady spousta lidí, kteří stojí frontu, aby se se mnou mohli utkat. Viktor Pešta porazil skvěle svého soupeře (Mikea Kylea na Štvanici), i když ten soupeř byl trochu za zenitem (3 výhry z posledních 12 soubojů), ale zatím mě zápas s ním nezajímá,“ dodával.


Aby si tedy Pešta zápas s Karlosem zasloužil, musí zdolat někoho ze špičky polotěžké váhy. „Ve chvíli, kdy Pešta porazí někoho ze špice, jako je Petrášek, Zwicker, Végh nebo Kimball, tak se o něho začnu zajímat. Nechci ho urazit - nic proti tomu, jak zápasí - ale momentálně mě ničím nezajímá. Poraz Kimballa a pak se o tom můžeme bavit,“ vzkazoval Terminátor.

Pešta jen usměvavě pokyvoval, načež se Karlose zeptal: „Už tu vyhrožuješ tím, že půjdeš do osmdesát čtyřky (hranice střední váhy). Nesouvisí to náhodou trošku s tím, že už jsem tady v Oktagonu?“ rýpnul si.


Odpověď přišla okamžitě. „To s tím vůbec nesouvisí, protože já jsem to sem v Oktagonu přišel převzít. Po zápase v listopadu (Oktagon 15, duel s Attilou Véghem) chci titul v osmdesát čtyřce a potom, jestli přejdeš přes Kimballa, tě klidně popravím v devadesát trojce (limit polotěžké váhy). V tom nemám problém mít přes ramena oba dva tituly,“ reagoval Vémola sebevědomě.

I tato odpověď Peštovi nestačila, a tak přitápěl pod kotlem. „Posledních pět let jsi zápasil v devadesát trojce, ale v momentě, kdy jsem se přidal k Oktagonu, jsi začal vyhlašovat, že je tahle váha na tebe moc velká a že půjdeš o váhu níže… Tak nevím, jestli to je náhoda… Asi teda jo, jinak si to neumím vysvětlit.“

Karlos se tedy hned dal do vysvětlování. „Posledních pár let jsem zápasil v devadesát trojce, protože na rozdíl od tebe podstupuju sedm zápasů v roce a shazovat neustále dolů by asi nemělo význam. V osmdesát čtyřce, jak to vidíš, nejsou soupeři. Tam hlavní soupeři jsou nějaká ‚Baba Jaga‘ a tak dále… Ne, že bych ho chtěl podceňovat, je to skvělý kluk, ale tohle nejsou soupeři pro mě. Soupeři pro mě byli jen v devadesát trojce, proto jsem se s nimi potýkal. A jak říkám - zasluž si ten zápas se mnou, poraz někoho, kdo za to stojí, já si urvu v osmdesát čtyřce titul a jakože se Terminátor jmenuju, já z žádné výzvy neutíkám a slibuju ti, že pokud Kimballa porazíš, tak potom ti tu tvou kariéru trošku přibrzdím.“


„Tak já se budu těšit,“ zazněla odpověď, čímž rozhovor na toto téma skončil. Jak vidno, ačkoliv se spousta příběhů poodkryla, stále nejsou úplně dořešeny a nás čeká nejen v průběhu tohoto roku ještě spousta zajímavých soubojů. A jedním z nich s největší pravděpodobně bude i Pešta vs. Kimball, který by měl být v plánu pro Oktagon 15. Zatím sice není nic na papíře podepsáno, nicméně počítejme, že se tak stane co nevidět.


Další články