Sleduj nás

Pereira má ze mě strach, proto chce zápas už v srpnu, myslí si Ankalaev. Pak vysvětlil, proč trvá na Abú Dhabí

Pereira má ze mě strach, proto chce zápas už v srpnu, myslí si Ankalaev. Pak vysvětlil, proč trvá na Abú DhabíFoto: UFC

Alex Pereira sice říká, že chce bojovat už v srpnu, ale ve skutečnosti si prý vymýšlí nesmysly, jen aby se vyhnul skutečné hrozbě. 

S tímto odvážným tvrzením přišel dagestánský bijec Magomed Ankalaev, který usiluje o to, aby mu UFC na říjen naplánovalo titulovou bitvu. Za podpory prakticky domácích fanoušků v Abú Dhabí hodlá sestřelit šampiona Alexe Pereiru a usednout na jeho trůn.

Pereira je nicméně tím typem šampiona, který nehodlá ztrácet čas nějakým čekáním. Jeho ideální představa je taková, že by zápasil hned v srpnu, což zase tak jednoduché není. A sám Ankalaev to moc dobře ví.

„Jediný důvod, proč Pereira vede tyto řeči, je ten, že se mě bojí. On chce prostě udělat vše, aby se mi vyhnul. Chce buďto přejít do těžké váhy, anebo obhajovat proti Janu Blachowiczovi. Obojí podstatně jednodušší varianty než čelit mně – doposud nekorunovanému králi divize,“ odvázal se Ankalaev v rozhovoru pro UFC Eurasia.

Všechny pochopitelně zajímá, proč Ankalaev nemůže vyjít Pereirovi vstříc a kývnout na jeho návrh zápasit už v srpnu. I na to měl dagestánský bijec připravenou odpověď a rozhodně prý nejde o žádnou výmluvu.


„Alex dělá tyhle obstrukce, jen aby se mi vyhnul. Zápasit v srpnu není možné, protože tam UFC pro nás nemá volný termín. Prostě nemá. V září je to taky plné, i když ještě nemůžu odhalit kým. Všechno vychází na ten říjen. Tak si to více nekomplikujme a domluvme to tam. Nemůžu za to, že to zrovna vyšlo na Abú Dhabí. Budu s Alexem bojovat klidně v Brazílii, pokud na to přijde. Až ho sundám, dám mu odvetu v jeho domovině, jestli chce. Ale pochybuju, že ten výsledek bude jiný,“ věří Ankalaev ve své schopnosti.

Vše je zatím ve fázi domlouvání a čekání. V těžké váze máme naplánovanou jak bitvu o regulérní, tak i dočasný titul, což znamená, že Pereirův požadavek přejít do nejvyšší hmotnostní divize vyslyšen nebude. A jestli se najde v srpnu místečko pro jeho titulovou obhajobu v polotěžké váze, to patrně záleží na zdravotním stavu Adesanyi s Du Plessisem, kterým bude patřit hlavní zápas večera na UFC 305.


Další články