Sleduj nás

Pereira má potenciál porazit všechny soupeře v polotěžké váze kromě jednoho, myslí si Cormier. A nejde o Procházku

Pereira má potenciál porazit všechny soupeře v polotěžké váze kromě jednoho, myslí si Cormier. A nejde o ProcházkuFoto: UFC

Bývalý šampion těžké či polotěžké váhy Daniel Cormier nebyl překvapený výhrou Alexe Pereiry nad Jiřím Procházkou. A vůbec by se nedivil, kdyby udatný Brazilec svůj úspěch zopakoval nyní proti Jamahalu Hillovi.

Jubilejní turnaj UFC 300 nám pomalu klepe na dveře a my už teď víme, že nám pořádně zamíchá kartami, co se pořadí v žebříčku polotěžké váhy týče. Hlavní zápas obstará dvojice Alex Pereira vs. Jamahal Hill, ovšem ještě před nimi se představí Jiří Procházka s Aleksandarem Rakičem. Jak tyto boje dopadnou? To se pokusil předpovědět bývalý šampion dvou hmotnostních kategorií Daniel Cormier.

„Alex Pereira je jednou z nejrychleji rostoucích hvězd nejen UFC, ale i celého bojového světa. Spousta zápasníků dře dlouhé roky, aby se vůbec dostala k boji o pás, a on už stihl vyhrát dva. To je prostě neuvěřitelný úspěch, který mu už nikdo nevezme,“ prohlásil Cormier úvodem.


„K duelu s Jamahalem Hillem mohu říct jen jedno. Pokud si Jamahal myslí, že se Alexovi může vyrovnat ve strikingu, pak je na omylu. Podle mě se Alexovi v postoji nevyrovná vůbec nikdo. Doplatil na to Israel Adesanya, jeden z nejlepších postojářů široko daleko, a doplatil na to i Jiří Procházka. A Hill, pokud nezačne taktizovat, dopadne stejně,“ domnívá se.

„Pereira má dle mého potenciál porazit všechny soupeře v polotěžké váze. Jediný, kdo by ho mohl potrápit, je Magomed Ankalaev. Viděli jsme, jak vymazal pohyb Jiřího Procházky (tím, že mu okopal nohu). Bojové IQ, důraz a přesnost toho člověka jsou prostě na jiném levelu. Myslím si, že podobně nachytá i Hilla,“ prozradil „DC“ během podcastu na svém YouTube kanálu.


A jak dopadne zápas českého samuraje? „Duel Procházky s Rakičem má spoustu proměnných a největší z nich je ta, jak si Rakič povede po tak dlouhé pauze způsobené zraněním. Očekávám, že se Jirka požene dopředu, zatímco Aleksandar umí bojovat z ústupu. Teď je otázkou, zdali tam něco trefí a čí herní plán bude úspěšnější. Necítím jistotu z ani jednoho, ale přikláním se nepatrně k Procházkovi,“ tipnul si Cormier.  


Další články