Sleduj nás

Peňáz by proti Dumasovi vyhrál devět z deseti zápasů, myslí si trenér

Peňáz by proti Dumasovi vyhrál devět z deseti zápasů, myslí si trenér
Matěj Peňáz byl jen kousíček od vstupu do UFC. Papírové předpoklady hovořily v jeho prospěch, pouze zaúřadovala „nešťastná náhoda“.

Ačkoliv je Sedriques Dumas také postojář, na Matěje zvolil lstivou taktiku. Jeho plánem bylo přenést duel na zem a tam se pokusit o ukončení. A to také přišlo.

Český bijec na své kvality prohrál nezvykle brzy, dokonce ani nemohl předvést nic ze svého repertoáru. O slibnou šanci vstoupit do bran UFC tedy přišel, aniž by na sebe upozornil.

„Zápas nedopadl vůbec dobře, skončil bohužel rychlou prohrou. Soupeři se podařilo po dobře připraveném levém háku stáhnout Matěje na zem, odkud sice dokázal Matěj rychle utéct a vstát, ale bohužel soupeř dokázal cestou chytit velmi těsnou gilotinu," popisoval trenér André Reinders.

matej penaz prohra ufc


„Nebylo pro mě překvapením, že Dumas chtěl jít na zem. Nikdo s Matějem nebude chtít boxovat… Prohra ke sportu patří, ale co nás a především Matěje mrzí nejvíc, že neukázal, co v něm opravdu je. Já jsem přesvědčený, že v devíti z deseti vzájemných zápasů by vyhrál,“ řekl pro sport.cz.

MMA je komplexní sport a než člověk nabere zkušenosti boje na zemi, chvíli to trvá. Proto někteří lidé tvrdí, že je na pětadvacetiletého Peňáze stále ještě příliš brzy, aby přecházel do UFC. Pokud si ale udrží svou výkonnostní formu, druhá šance se v budoucnu dostaví.


Další články