Sleduj nás

Pavol Neruda: Rozhodl takedown hned z kraje zápasu. Trilogie je reálná a mám v hlavě i konkrétní lokaci

Pavol Neruda: Rozhodl takedown hned z kraje zápasu. Trilogie je reálná a mám v hlavě i konkrétní lokaciFoto: OKTAGON MMA

Spolumajitel Oktagonu má k oběma aktérům hlavního zápasu velmi osobní vztah. Pavol Neruda tak sledoval radost Karlose Vémoly se smíšenými pocity, protože dobře věděl, že na druhé straně klece panuje veliké zklamání.

Odveta století měla grády od prvních vteřin. Oba borci vletěli do akce nahecovaní a odhodlaní urvat důležitý zápas ve svůj prospěch. Karlos silou buldozeru dokázal Attilu dostat na zem za pouhých deset vteřin, což byl podle Nerudy jeden ze zlomových momentů celého souboje.

„Rozhodující byl ten Karlosův tlak. Důležitý moment byl také ten první takedown, protože možná nahlodal Attilovo sebevědomí a psychiku. Ukázal mu, že to tentokrát nebude tak lehké,“ prohlásil Neruda v interview, které poskytl deníku sport.sk.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Dalším důvodem Véghovy porážky je podle Nerudy dlouhá absence v ostrém zápase. Attila sice nastoupil do několika exhibicí v boxu, ale ty jej na to, co se bude dít v Edenu, rozhodně nepřipravily.

„Pauza se projevila! Když tam nestojíš pět let, tak to musí být znát. Navíc ten tlak třiceti tisíc lidí byl obrovský. To se nedá ani popsat,“ přiblížil Pavol pocity, které zažil těsně u klece. Zároveň promluvil i o uzavření trilogie, která se začala přetřásat okamžitě po skončení duelu.


„Šance na třetí zápas je aktuálně největší, co kdy byla. Je to teď hodně čerstvé, ale mám v hlavě, že by to dávalo smysl. Termín by byl ideální ještě letos, ale myslím, že tenhle zápas by chtěli lidé znovu vidět na velkém stadionu. Ve hře je tedy Tehelné pole, ale Češi neradi cestují na zápasy ven,“ nabídl Neruda konkrétní lokaci, kterou by byl stadion Slovanu Bratislava.

Zda se rivalita mezi Attilou a Karlosem vyřeší finálním soubojem, je vcelku snadné předpovědět. Jisté také je, že vzhledem k věku obou bijců příliš na co čekat. Formu, jakou předvedli v Edenu, si totiž neudrží navždy a na bitvu „starých pánů“ někdy v roce 2026 by již nikdo nebyl zvědavý.


Další články