Sleduj nás

Patrika Kincla čeká během Vánoc „zombie týden“. Nejvíc se obává nedostatku sparingpartnerů

Patrika Kincla čeká během Vánoc „zombie týden“. Nejvíc se obává nedostatku sparingpartnerůFoto: OKTAGON MMA

Svátky klidu a míru budou v případě šampiona Oktagonu pozměněny na oslavu nedostatku jídla a kontrolovaného násilí. Start v hlavním zápase největšího turnaje roku si prostě žádá velké oběti.

Chvilku se zdálo, že nás na Oktagonu čeká završení trilogie mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou. Oba borce na turnaji opravdu uvidíme, ale v cestě jim budou stát soupeři ze Slovenska. „Terminátora“ prověří nepříjemný a často i zákeřný Pirát Krištofič a „Inspektor“ pro změnu narazí na knokautéra Vlastu Čepa, který je velkou hrozbou i pro velice komplexního bojovníka z Hradce.

Načasování turnaje na období mezi Vánoci a Silvestrem je pro většinu zúčastněných noční můrou. Patrik si martýrium hubnutí a tréninků o Vánocích užil již v roce 2018, kdy si to 27. prosince rozdal s Petrem Ondrušem. V roce 2021 potom boxoval na turnaji Fight Night Challenge s Attilou Véghem. Loni se zdálo, že si dá Kincl opožděnou nadílku s Vémolou, ale Karlosova infekce jejich střet odsunula na květen.


Tento rok je program na svátky jasný. Doladit váhu a dopilovat taktiku na „El Chapa“. Patrik již několik let nepatří ve střední váze mezi žádné drobečky a na zápasy shazuje slušnou porci kilogramů. Pro většinu smrtelníků je hubnutí v posledním měsíci roku naprosto nepředstavitelnou záležitostí. „Inspektor“ ale vidí komplikace s bojem v tomto termínu jinde.

„Závěr přípravy bude špatný kvůli sparingům. Ten, kdo nezápasí, nechce trávit svátky v gymu. Už při mém prvním fightu přes svátky jsem si řekl, že na to kašlu a Vánoce si dám na pohodičku. No, tak mi to zatím vychází podle plánu. Na druhou stranu je to dobré v tom, že člověk zpětně vidí, že udrží formu a nemusí řešit, jak se to na něm podepsalo. Bohužel jsme měli doma nějaký moribundus a dieta se trochu poslala do háje. Takže to bude takový klasický zombie týden,“ přiblížil Patrik na svém Instagramu, jak si chtěl připravit půdu na lehké hřešení přes svátky, ale nakonec jej čeká obvyklý tvrdý režim.Další články