Sleduj nás

Patrik Kincl: Rozhodčímu se náš zápas nepovedl. Jako dalšího vidím Bryczeka nebo Apolla

Patrik Kincl: Rozhodčímu se náš zápas nepovedl. Jako dalšího vidím Bryczeka nebo ApollaFOTO: OKTAGON MMA

Šampion střední váhy organizace OKTAGON se po posledním turnaji udržel na trůnu, a navíc potupil nenáviděného rivala. Patrik Kincl předvedl po taktické stránce dokonalý výkon a nedovolil svému soupeři jediný takedown.

Karlos Vémola sice vydržel pětadvacet minut vytvářet na Inspektora soustavný tlak, který ale neměl žádné vyústění. Logicky tak rozhodly údery, které během této snahy inkasoval.

„Já si ten zápas bodoval úderama a těžil jsem z toho víc. Byly signifikantní, rozhodčí byli blízko. Museli to vnímat. Myslím, že ty údery na koule od Karla se nedají počítat, takže jsem si byl jistý, že výhra musí jít za mnou,“ nebál se rozhodnutí bodových Kincl. Karlos se sice po zápase odvolával na stará pravidla, ale stereotypní snaha by mu pravděpodobně nepřinesla vítězství ani před lety.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Bodoví rozhodčí tedy podle Patrika odvedli svoji práci na jedničku, ale výkon ringového byl kaňkou na jinak povedeném večeru. Kincl byl nejvíce otrávený z úderů pod pás, chytání za rukavice a také za pletivo, kterého se měl Karlos dopouštět.

„Jediné, co mě extrémně štvalo, byl rozhodčí. Kluci z rohu koukali na jiný zápas na turnaji, kde ten stejný rozhodčí trhal borce v klinči od sebe rychle a nechápu, proč tady ne. Mám dvě teorie. Veřejně řeknu jen jednu. Když jsem s ním začal komunikovat, tak se prostě zasekl a zahrálo tam roli ego. Napomínal mě, ať s ním nemluvím. Ten zápas ve finále pokazil on,“ nešetřil arbitra Kincl. Podobného názoru byl i Ondřej Novotný, který se při komentování několikrát zmínil, že by byl radši, kdyby šli borci od sebe a boj probíhal ve středu klece.


Úspěšná obhajoba dala vzniknout diskuzím o tom, kdo by byl dalším vhodným vyzyvatelem. Žebříčkově se nabízí Polák Robert Bryczek, který je po přestupu do střední váhy k nezastavení. Fanoušci si vzpomněli také na Piráta Krištofiče a Apolla Silvu.

„Jestli OKTAGON ukáže na Bryczeka, tak do toho půjdeme. Má nějaké výhry, takže tak. Když budou mít podobnou šnůru výher, tak preferuju Apolla. S Pirátem už jsem bojoval, takže by to byla nová výzva. Bohužel, střední váha je taková prázdná, bude se to muset postupně budovat,“ uzavřel téma Patrik na Instagramu, pro kterého je stále otevřená i veltrová váha a časem možná i polotěžká.


Další články