Sleduj nás

Patrik Kincl popsal, jak vypadá jeho příprava na Vémolu. Dominantou je wrestling

Patrik Kincl popsal, jak vypadá jeho příprava na Vémolu. Dominantou je wrestlingFOTO: OKTAGON MMA

Patrik Kincl se nachází v nejtěžší fázi přípravy, kterou směruje na bitvu s Karlosem Vémolou.

Od osudného dne D nás dělí už jenom dva měsíce, což je zároveň signálem, aby se pořádně šlapalo do plynu. V případě Patrika Kincla, který hodlá odčinit svou čtyři roky starou prohru, to platí zrovna tak, což potvrdil ve svém nedávném interview pro deník Sport.

„Čím víc se to blíží, tím víc se příprava zintenzivňuje. Aktuálně jsem tedy v celkem náročné fázi. Trénuju většinou dvakrát denně. V sobotu mám jen jeden trénink a v neděli si dávám volno úplně,“ popsal Patrik, jak vypadá jeho příprava na patrně největší bitvu, kterou kdy české MMA vidělo.


„V pondělí dopoledne mívám silový trénink a na večer wrestling. V úterý je náročná kondiční příprava a odpoledne postojový trénink. Ve středu jedeme techniku a sparingy. Čtvrtek dělám napravovací cvičení nebo jdu na lapy, večer trénink na zemi. Pátek lehké kardio a odpoledne postojové sparingy. Sobota náročný wrestlingový trénink,“ přibližoval.

Jak můžeme slyšet, většina přípravy se týká zejména wrestlingu, který je Karlosovou dominantou.


S mým kondičním a silovým trenérem Petrem Schlegelem vždycky probíráme, o jakého zápasníka se jedná a v čem je silný. Řeknu mu například, že je soupeř z mého pohledu výbušný, má dobrý pohyb v postoji nebo je to třeba silový zápasník. Tomu pak přizpůsobujeme tréninky,“ povídal Kincl.

„Aktuálně je to dost různorodé. Snažíme se to dělat tak, abych byl v zápase v pohodě, ať už by se to pohybovalo v jakémkoliv pásmu. Něco tedy trénujeme v postoji a cvičíme i silové klinče pro případ, že bychom skončili na zemi a já potřeboval vstát a pokračovat dál,“ nastínil Kincl všechny zásadní informace ze svého tréninkového procesu, který akorát pomalu vrcholí.

Den zúčtování nastane 20. května v pražské O2 areně. Pro Karlose Vémolu však půjde již o druhý zápas v tomto kalendářním roce, ještě v dubnu si totiž střihne zahřívací duel s Al Matavem, a pokud naplní všechny papírové předpoklady, pak také vyhraje.Další články