Sleduj nás

Patrik Kincl: Muradov si šanci o titul zaslouží! Má za sebou skvělou kariéru v UFC

Patrik Kincl: Muradov si šanci o titul zaslouží! Má za sebou skvělou kariéru v UFCFOTO: OKTAGON MMA

Střední váha organizace Oktagon je aktuálně našlapaná top kvalitou. Šampion Patrik Kincl nechává volbu příštího vyzývatele na organizaci, ale nebrání se ani navrátilci z Uzbekistánu.

Turnaj v Edenu měl mít jako jeden z vrcholů bitvu mezi Patrikem Kinclem a Matějem Peňázem. Zranění šampiona nakonec souboj stornovalo a nedohoda Peňáze s vedením Oktagonu zrušila i souboj o dočasný titul s Vlasto Čepem. Zároveň byla ohlášena nová posila v podobě UFC veterána Makhmuda Muradova. Okamžitě se tak rozjela diskuse, zda majitel dvou bonusů za výkon večera dostane okamžitou titulovou šanci.

„Je mi jedno, s kým a kde budu zápasit. Až řekne Oktagon, že pro mě mají zápas, tak do toho jdu. Jasně, že chci pás, ale všechno má svůj čas. Nechci předbíhat ostatní kluky, kteří na to čekají. Já jsem ale připraven a musím říct, že s Patrikem máme nedokončenou práci, která v jiné organizaci nedopadla,“ prohlásil Muradov po příchodu do žluto-černé organizace.

Kromě Makhmuda je samozřejmě ve frontě několik dalších bijců. O Matěji Peňázovi již byla řeč, takže uvidíme, kdy se podaří napjaté vztahy urovnat. Bojovat o pás chce rozhodně i Vlasto Čepo, který se v Oktagonu prezentuje výbornými výkony. O odvetu s šampionem stojí i Polák Piotr Wawrzynaik. Bývalý šampion několika polských organizací si navíc myslí, že má mít před Muradovem přednost.

„S Patrikem to byl těsný boj. Dvě kola byla v můj prospěch, takže chci odvetu. Věřím, že je to jen otázka času. Muradova neznám, ale podle by měl absolvovat v Oktagonu alespoň jeden zápas, než dostane šanci bojovat o pás,“ prohlásil Wawrzyniak pro kaocko.cz. Naprosto odlišného názoru je ovšem ten nejpovolanější. Patrik se ve svých otázkách a odpovědích vyjádřil i k tomuto tématu.


„Tohle je rozhodnutí Oktagonu. V mých očích má za sebou úspěšnou kariéru nejen v UFC. Také je ze všech možných soupeřů nejvýše ve světovém žebříčku, tzn. neměl bych nic proti, kdyby měl jít hned o titul. Na druhou stranu chápu i pohled na to, že by se měl o titulovou bitvu nejdříve porvat, jako to je v jiných velkých organizacích. No, ve finále jsem rád, že to nemusím rozhodovat já,“ uvedl pobaveně Patrik na svých sociálních sítích.


Další články