Sleduj nás

Parádní premiéra! Procházka knokautoval Oezdemira a v UFC se uvedl výhrou

Parádní premiéra! Procházka knokautoval Oezdemira a v UFC se uvedl výhrou

Jiří Procházka má za sebou premiéru, o které se mu ani nesnilo. V dlouho očekávaném duelu s Volkanem Oezdemirem se uvedl výhrou a začal tak naplňovat ambice, s kterými do UFC přišel.

Denisa vstupoval do nejtěžšího utkání své kariéry po dlouhé době jako papírový outsider a hned první kolo potvrdilo, proč je tomu tak. Oezdemir do duelu přinesl letité zkušenosti z té nejtěžší zápasnické úrovně, kdy měl dokonce příležitost zabojovat o titul. A kdyby Jirku porazil, nepochybně by se vyhoupl do nejlepší pětky žebříčku.

V úvodním dějství hrálo téměř vše ve prospěch Švýcara, jenž si českého samuraje, který měl jako už tradičně ruce dole, několikrát označkoval. Jednou to dokonce vypadalo, že je blízko ukončení, ale Procházka se z této nepěkné šlamastiky dokázal vymotat a pohotově kontroval.

Před vstupem do druhého kola bylo vidět, že se i navzdory nelichotivému začátku na tvář sedmadvacetiletého českého bijce vrátilo sebevědomí. Oezdemir měl najednou potíže s  Procházkovými dlouhými pažemi a nátlakem, jenž byl na něj vyvíjen. A právě tento nátlak, jemuž předcházel ještě dobře mířený high kick, zahnal Volkana do kouta, kde už neměl moc prostoru k taktizování.    

Finální kombinace se dostavila chvíli po čtyřicáté sekundě druhého kola. Denisa nejprve levou přední trefil bradu a nekompromisním pravým hákem pak stvrdil své vítězství. Působivé zakončení dozajista bude adeptem na KO večera.  Další články