Sleduj nás

Páni! Jiří Procházka by se mohl objevit na kartě se slavným McGregorem. Jeho tým navíc čítá čerstvou elitní posilu

Páni! Jiří Procházka by se mohl objevit na kartě se slavným McGregorem. Jeho tým navíc čítá čerstvou elitní posiluFOTO: UFC

Cesta k bojové dokonalosti, kterou před sebou narýsoval Jiří Procházka, získává nového průvodce. Český samuraj se rozhodl, že k osvědčenému duu Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák přidá ještě jednoho odborníka, který mu pomůže vyladit zbraně při návratu na trůn.

Dlouhé roky neměnný team dostává nový impulz v podobě odborníka na grapling Jana Stacha. Kouč, který se již podílí na přípravě Davida Dvořáka nebo Terezy Bledé, tak dostane možnost spolupracovat s nejzářivější hvězdou, kterou domácí scéna disponuje. Jirka si podobný krok dlouho promýšlel, a sám Honzu s nabídkou spolupráce oslovil.

„Už jsme se potkávali dlouho, ale budou to zhruba dva měsíce, co jsem Honzu oslovil s tím, že bych chtěl do týmu přibrat jednoho člověka, co se opravdu specializuje na zem/wrestling. Takového člověka jsem tam potřeboval a je to správný impuls do přípravy. O to víc mě baví na tom makat,“ pochvaluje si Procházka přínos dalšího odborníka.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Myslím, že Jirka rád věcem rozumí, má rád, když jsou věci jasné, přímočaré a není tam moc zbytečné omáčky a komplikovaných variant. Chci mu předat principy, aby díky své kreativní povaze a tomu, jak rád některé situace řeší po svém a neortodoxním způsobem, je mohl následně vyřešit, jak chce,“ prohlásil Jan Stach, v čem vidí svůj hlavní přínos v přípravě českého šampiona.

První soupeř, který by měl Procházkovu zlepšenou zem pocítit, je Brazilec Alex Pereira. UFC tento zápas dlouhodobě plánuje a oba bojovníci s ním souhlasí. Souboj, který bude zároveň bitvou o uvolněný titul již jen čeká na konkrétní lokaci a datum.


„Doufám, že to bude v nejbližších dnech, případně týdnech. Je to furt nahoru dolů. Řekl bych rád to, že jsme si s UFC dali slovo a to platí, ale dneska, zvlášť takhle, to musí být na papíře,“ potvrdil Jiří, že oznámení duelu je na spadnutí.

Uvidíme, jak se do hry o termín zapojí Conor McGregor, který během víkendu ohlásil svůj návratový zápas na 16. prosince. Jiří by se asi příliš nezlobil, kdyby se ocitl na kartě s největší světovou MMA hvězdou, a to i za cenu toho, že by nefiguroval v hlavním zápase.

Zdroj: Sport.cz, UFCDalší články