Sleduj nás

Paige VanZant: MMA nedělám pro peníze, je to z lásky. V UFC mě stejně špatně platí

Paige VanZant: MMA nedělám pro peníze, je to z lásky. V UFC mě stejně špatně platí

Do věčně neutichající diskuze o výplatách UFC zápasníků se připojila i bojovnice z muší váhy Paige VanZant. Ta se během živého streamu pro ESPN snažila všechny posluchače přesvědčit, že ji v branži drží už jenom láska ke sportu, protože peníze by si v mnohem větší míře mohla vydělávat v mnoha jiných kruzích.

„Každý dneska ví, kolik vydělávám. Je to 46 tisíc dolarů za zápas a 46 tisíc za výhru. Nemá cenu to tajit, protože to stejně každý ví. Mohu si vydělat mnohem více peněz tím, že budu propagovat značky na Instagramu. A to už něco znamená,“ dala se do vyprávění šestadvacetiletá bojovnice z Oregonu, která tak chtěla zdůraznit zejména tu část, že jí na zápasení záleží, ačkoliv to není její hlavní zdroj příjmu.

Paige VanZant zápasí v UFC


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Miluji bojování, to je vše, co dělám. Proč bych jinak ustoupila stranou z ostatních úspěšných věcí, jako je Dancing with the Stars (americká taneční soutěž). I tady jsem si vydělala mnohem více peněz než za celou svou UFC kariéru dohromady, a to včetně výher a bonusů. Pro svůj příští zápas jsem odložila všechny sponzory bokem, na Instagramu jsem nic nepublikovala, což jenom dokazuje, že pro mě nic neznamená více než můj příští fight,“ podotkla.

Paige VanZant má momentálně na kontě osm výher a čtyři porážky a před sebou poslední souboj kontraktu. Ten se uskuteční 11. července na ostrově Yas, kde jí bude soupeřkou Amanda Ribas. Ta se v od své premiéry v UFC nese na vlně tří vítězství. Další články