Sleduj nás

Opustil jsem UFC, abych se stal slavným v Rusku, říká Nikita Krylov, kterému návrat pěkně zhořkl

Opustil jsem UFC, abych se stal slavným v Rusku, říká Nikita Krylov, kterému návrat pěkně zhořkl
Každý z nás vzhlíží na svět bojového umění z jiných stran barikády a svůj pohled na věc přidává i ukrajinský zápasník v polotěžké váze Nikita Krylov. „The Miner“, ačkoliv je stále mladý (26 let), tak zejména kvůli platovým požadavkům upřednostnil zápasy z Ruska. Kdo ovšem ví, jestli za tím nebylo i něco víc…

Nikita Krylov (24-6) si po své poslední porážce v nejprestižnější bojové soutěži planety (s Misha Cirkunovem, 10. prosince 2016) vysloužil sice nový kontrakt, avšak ten ani zdaleka nenaplňoval jeho představy o vysněném výdělku. The Miner to odůvodňoval tím, že jeho neustálé cestování ho přijde na více peněz, než si lidé dokáží představit, a tak nabídku UFC odmítl a začal se soustředit na ruskou scénu.

V té si rodák z Doněcku opět o něco zvedl sebevědomí, neboť tam vyhrál čtyři duely v řadě, které ho donutily uvažovat o návratu zpět do UFC.


„Nedokážu popsat, co za tím vším bylo, že jsem se rozhodl nabídku této elitní profesionální soutěže odmítnout,“ říká Krylov. „Možná mě UFC nedocenilo, možná jsem sám přehodnotil svoje kvality, ale vesměs se vše odvinulo od té porážky s Cirkunovem,“ vysvětluje.

„Řekl jsem si, že nemá cenu se tím zabývat. Chtěl jsem se stát slavným v Rusku, ale také jsem věřil, že se jednoho dne vrátím,“ upřesňoval.
A i když se 190centrimetrový ranař, alespoň podle svých slov, těšil na svůj návrat, dozajista mu musela chuť na té nejvyšší úrovni pěkně zhořknout. Krylov se 15. září na UFC Fight Night 136 utkal s polským zkušeným zápasníkem Janem Blachowiczem, jemuž se uprostřed druhého kola po jedné z škrtících technik vzdal.

Jakou na to Nikita vyšle odpověď, to se zatím netuší. Jisté je, že ještě nedávno uvažoval o působení na samotné špičce, avšak nyní udělal opět krok zpět. Oproti tomu jeho soupeř nepochybuje o tom, že jeho příští boj bude o titul. A tam by neměl čekat nikdo jiný než Daniel Cormier. „Zasloužím si souboj o titul a pevně věřím, že mi UFC tuto šanci umožní,“ praví pětatřicetiletý polský zápasník.


„Rád bych vyzval Cormiera. Je to sice skvělý wrestler, ale je to také někdo, kdo má ve svých úderech KO sílu. Určitě bych se na to musel pořádně připravit, ale jako první je vůbec podstatné, aby DC přijal mou výzvu,“ doplňuje.

Další články