Sleduj nás

ONE Championship 159 nabídne dvě titulové bitvy a nálož špičkového Muaythai

ONE Championship 159 nabídne dvě titulové bitvy a nálož špičkového Muaythai
Starý kontinent žije turnajem UFC v Londýně a také akcemi KSW, OKTAGONu a v neposlední řadě RFA. V Asii je ale pozornost upřena na další galavečer organizace ONE s pořadovým číslem 159.

Ten vyvrcholí bitvou o titul střední váhy v MMA mezi Renierem de Ridderem a Vitaly Bigdashem. Obhájce titulu de Ridder drží kromě tohoto opasku titul i vpolotěžké váze a během svojí profesionální kariéry nebyl nikdy poražen.

Jednatřicetiletý Holanďan je bývalý vynikající judista a cestu k titulu si proklestil dvěma výhrami nad fenomenálním Aungem La N Sangem.

S tímto bijcem má bohaté zkušenosti i Vitaly, který s ním sdílel klec hned třikrát, ale s rukou nahoře odcházel pouze v jednom případě.

Favoritem v zápase bude neporažený šampion, ale Bigdash může díky svému divokému stylu překvapit a rozhodně nás čeká zajímavá bitva kvalitou srovnatelná s UFC.


https://twitter.com/i/status/1549107076659560452

Hlavní předzápas a druhá titulová bitva se odehraje podle pravidel Muaythai a ve hře bude ženský titul vatomové váze. Bezkonkurenční Janet Todd by měla po delší době projít náročnější prověrkou, kterou představuje Lara Fernandez.

Šestatřicetiletá šampionka, která má zlatou placku ze světového šampionátu IFMA, vyrvala titul thajské bojovnici Stamp Fairtax a poté jej dokázala dvakrát obhájit.


Šestadvacetiletá Lara Fernandez je úřadující šampionkou organizací WBC a ISKA. Pokud dokáže uplatnit svůj agresivní styl a vyhne se drtivým kopům, můžeme se dočkat korunovace nové královny atomové váhy.

https://twitter.com/i/status/1275368000397475847

ONE jako tradičně nabídne i na prelims obrovskou kvalitu. Zápasy Liama Nolana nebo Jo Nattawuta jsou záruku naprosto strhující Muaythai podívané.

Britský šampion organizace WBC je jednou z nastupujících hvězd ONE a rozhodně se na něj vyplatí upřít pozornost. Pokud porazí Thajce Sinsamuta Klinmee, opět poskočí v hodnocení vzhůru.


Jo Nattawut je již osvědčené jméno a mnohonásobný šampion organizace Lion Fight. Rus Jamal Yusupov z něj určitě dokáže dostat výkon, který bude stát za sledování.


Další články