Sleduj nás

Ondřej Novotný se pustil do svých rozhodčích! Výsledek zápasu Bahníka je zralý na protest, nešetřil boss Oktagonu sudí

Ondřej Novotný se pustil do svých rozhodčích! Výsledek zápasu Bahníka je zralý na protest, nešetřil boss Oktagonu sudíFOTO: OKTAGON MMA

Další zdařilý turnaj žluto-černé organizace je za námi. Po delší době se ovšem na pranýř dostali muži, kteří sedí u bodovacích stolků. Jindy zdrženlivý šéf Oktagonu se tentokrát vyjádřil jasně.

Jakub Bahník si v posledních dvou zápasech vybral vrchovatý kopec smůly. Na turnaji Oktagon 48 čelil britské hvězdě Akonnemu Wanlissovi, ale střet dvou talentovaných bijců se smrskl na pouhých pětadvacet vteřin. Kuba byl poté zasažen do rozkroku takovým stylem, že nebyl schopný pokračovat. Zápas skončil bez výsledku a dlouhá příprava tak přišla vniveč.

Na německém galavečeru, který se uskutečnil v sobotu večer, jsme se již dočkali plných tří kol. Ta přinesla atraktivní přestřelku, což je pro zápasy Kuby tradiční jev. Wahid Najand měl solidní vstup, při kterém dokázal svého soupeře několikrát hezky zasáhnout. Hradecký rváč ovšem prodal své zkušenosti z těžkých zápasů a v každém kole dokázal přebrat iniciativu.


Bahník dostal Afghánce do velkých problémů a byl velmi blízko k ukončení zápasu. To se mu bohužel nepovedlo, což se mu nakonec stalo osudným. Třetí kolo totiž objektivně šlo za Wahidem. Sudí se asi nechali strhnout atmosférou i závěrem zápasu a jako vítěze vyhlásili Afghánce v poměru 2:1.

„Na mém bodovém lístku vyhrál Jakub Bahník jednoznačně 2:1. Ale myslím si, že dva lístky budou vypadat přesně obráceně a pokud bych měl předpovídat, tak bych řekl, že v kleci za malou chvíli vyhlásím Najanda a několik hodin poté přijde protest a pokus o přebodování zápasu ze strany Bahníka. To je jen můj názor teď,“ prohlásil Ondřej těsně po skončení zápasu na tiskové konferenci.


Promotér Oktagonu svá slova ještě doplnil o komentář, který domácí fanoušky jen utvrdil v hořkém pocitu z prohry Bahníka.

„Já jsem rozezlený za Bahníka. Řekl jsem mu rovnou v kleci, že je to na protest, když jsem mu šel gratulovat ke skvělému výkonu a za mě vítěznému zápasu. Samozřejmě mohu být v emocích,“ postavil se Novotný jednoznačně na stranu českého bojovníka.

Protesty proti bodování v MMA jsou ovšem samostatnou kapitolou, která jen výjimečně změní verdikt z klece. Jakub má tak mizivou šanci, že se mu červené políčko ve statistikách změní. Za svého kamaráda se postavil i šampion střední váhy Patrik Kincl, který celou věc okomentoval stručně a výstižně.


„Ani fakin houno.“


Další články