Sleduj nás

Ondřej Novotný: Rekordní čísla, děkujeme! Češi a Slováci by měli být na Oktagon hrdí!

Ondřej Novotný: Rekordní čísla, děkujeme! Češi a Slováci by měli být na Oktagon hrdí!FOTO: OKTAGON MMA

Laťka úspěchu je opět posunuta vzhůru a organizace OKTAGON je po svém turnaji s pořadovým číslem třiačtyřicet znovu výrazně zapsána na mapě světového MMA.

Vyprodaná O2 arena, fantastická zápasová karta a navíc ukončení, které bez přehánění posvítilo na žlutočernou organizaci i za Atlantikem. Řeč je samozřejmě o reverzní Omoplatě, kterou vytáhl Dán Luis Glismann, a která je horkým kandidátem na submisi roku.

Ondřej Novotný byl na tiskové konferenci, která navazovala na úspěšný turnaj, překvapivě zamračený. To lze ale jistě přičíst únavě z plánování a uspořádání monstrózní akce. Ve své řeči poté nechal naplno propuknout radost z dobře odvedené práce.


"Mám z toho samozřejmě velkou radost. Trhli jsme všechny rekordy, které jsme si nastavili, některé z nich byly překročeny až nesmyslně. Ať už u nás, či u našich zahraničních partnerů. Je to důkaz, že svou práci děláte dobře, že má smysl. Tipsport Gamechanger i odveta Patrika s Karlosem, to strhlo celý národ,“ nešetřil superlativy šéf organizace.

Kromě obrovského zájmu fanoušků jej samozřejmě musela těšit hlavně výdělečnost celé akce. Turnaj OKTAGON 43 byl ohledně nákladů nejdražším v celé historii českého MMA a je možné, že tento primát si chvilku podrží.


"Obrat turnaje byl v neskutečných cifrách. To v PPV, příjmech od sponzorů, od zahraničních televizí, v celkové sledovanosti, či počtu impresí. V českých médiích jsme měli přes 300 výstupů za tři dny, což je neuvěřitelné číslo. Psaly o nás stovky zahraničních serverů, přes 200 médií celkově bylo přímo na turnaji. Byli jsme dlouho jednička ve vyhledávání na Google i na Seznamu,“ vyjmenoval úspěchy posledního turnaje Novotný.

Proinvestovaná částka se tedy vrátila i s úroky a nadšený z obrovského balíku prosázených peněz byl i největší partner organizace Tipsport. Ten zažívá podobné žně při velkých turnajích nejpopulárnějších sportů, jako jsou fotbal a hokej, ale MMA se již do této společnosti zařazuje postupně také.

"Přiznám se, že úplně přesně nevím, kolik se prosázelo na turnaj jako takový, ale bylo to rekordní číslo. Jen na ten hlavní zápas se vsadilo 43 milionů korun. Což je o deset milionů víc, než se vsadilo na zápas Jirky Procházky s Gloverem Teixeirou, který u českých sázkovek držel rekord v MMA do této chvíle.“


Na závěr měl Ondřej Novotný připravenou řeč pro všechny nevěřící Tomáše a ostatní, kteří o síle žlutočerné značky stále pochybují. OKTAGONu se totiž povedlo něco opravdu unikátního, tedy vybudovat světový produkt v zemi, která není žádnou extrémní Mekkou bojových sportů.

"Ten vzkaz byl určen zejména pro lidi, co jsou na pozicích, co rozhodují o budgetech velkých firem. Chtěl jsem jim říct, že způsob, jakým my to děláme, je opravdu Disney Channel. Vůbec to není násilný a hrubý sport, ale zábava pro rodiny. Můj vzkaz byl tak adresován i všem těm, co se u nás nebo na Slovensku stále tváří, že OKTAGON neexistuje. On existuje a je to zatraceně dobrá zábava. Měli bychom na to být všichni hrdí a snažit se, aby tímhle fenoménem byl i ve světě."


Další články