Sleduj nás

Ondřej Novotný: Clash je cesta k zániku civilizace. Tohle nemůže být vzorem pro naše děti

Ondřej Novotný: Clash je cesta k zániku civilizace. Tohle nemůže být vzorem pro naše děti   FOTO: OKTAGON MMA

Clash of the Stars je fenomén, který baví celé Česko a do hodiny vyprodává desetitisícové haly. Ne každý však tento druh činnosti dokáže pochopit a rozhodně by neměla být nikomu vzorem.

Obecně panoval předpoklad, že pokud Karlos Vémola ukončí svou profesionální kariéru, tak si to napochoduje do Clashe, kde bude vyhlížet zápasy s klanem Kotlárů a dalšími rádoby bojovníky, na kterých by si mohl namastit konto. Šéf Oktagonu Ondřej Novotný se během podcastu ve studiu Reflex zaměřil nejen na tuhle možnost, ale i na organizaci Clash of the Stars jako takovou, jejímž druhem činnosti doslova opovrhuje.

„Kdyby Karlos přešel do Clashe, byla by to pro něho ostuda. Je to ostuda pro každého skutečného sportovce, co tam vleze. To se prostě jinak říct nedá. Pošpinil by tím svůj odkaz, ale je to jeho volba. Já sám doufám a věřím, že se to nestane, ale když se to stane, je to jeho volba a budu s tím v míru,“ konstatoval Novotný.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Když například Václav Mikulášek skončil v Oktagonu (byl vyhozen za napadení trenéra Mullera), prakticky vzápětí si to namířil do Clashe, kde oznámil, že plánuje útok rovnou na tři tituly. Ten ze střední, polotěžké i těžké váhy.

„Vaška mám nějakým způsobem rád a bylo mi jasný, že když ho vyhodím, tak se stane přesně tohle. Přesto jsem to udělal a myslím si, že v rámci toho dobrého jména, které jako Oktagon chceme představovat, jsem to udělal správně. My jsme se rozešli v dobrém. Jeho zápas v Clashi jsem ale neviděl a ani ho nechci vidět. Vždy, když mi to poslal, tak jsem to dal pryč, protože mě to nezajímá. Vaškovi přeju, ať je spokojený, ale je to ostuda…“


Někdo by řekl, že Clash je zábava, a proto se na to nedá přihlížet jako na regulérní sport. I k tomuto měl však Novotný své výhrady.

„Pro mě to prostě není ani sranda, pro mě je to ostuda lidství. Pro mě to není legrace, když někdo má být vzorem, že bere drogy, píchá si je bůhvíkam do genitálií, říká to veřejně, hází tam všemi možnými věcmi, co z člověka vypadávají (viz příhoda Lauberové s trusem). Je to prostě dehonestace lidství. A když slušní lidé o tomhle říkají, že to je legrace, tak tam už jsme jednou byli a byl to zánik civilizace,“ líčil.

„Ve finále to tam směřuje, protože neustále posouváme ty hranice. A kdo je tohohle největším odběratelem? Malé děti většinou. A pak si na to hrajou a pak to přesně přehání. Protože tady není ta úcta, tady není ten trénink a hodnoty, které by to mělo mít,“ rozpovídal se Novotný na YouTube kanálu Reflex.Další články