Sleduj nás

Oktagon - Růžička Tadeáš - Novák Marco

Oktagon - Růžička Tadeáš - Novák Marco

OKTAGON Underground nám v superfinále váhové kategorie do sedmdesáti kilogramů nabídne opravdovou lahůdku. Aktéři tohoto zápasu Novák i Růžička jsou to nejlepší, co mohou dané země v postojových disciplínách nabídnout.

Marco Novák započal svou cestu čtvrtfinálovým soubojem s Romanem Paulusem, kterého přesvědčivě porazil na body. Že není Paulus žádné ořezávátko, to jsme jasně viděli v superfightu na Undergroundu 6, kde získal za své brutální KO bonus za výkon večera. V semifinále čekal sebevědomý Nicolas Krivák. Marco ještě vylepšil svůj výkon z prvního kola a svěřence Vlada Moravčíka přejel ve velkém stylu. Finále mělo otestovat Novákovu schopnost poradit si s takticky bojujícím borcem, kterým je Denis Tripšanský. Tomu se dařilo dvě kola trápit Nováka strhy a tím bodovat. Marco si ale jel stále po své linii a sázel jeden přesný roundkick za druhým. Ve třetím kole se jeho práce sečetla a po přesné levačce šel Tripšanský k zemi a už se nezvedl.

Růžička Tadeáš vs. Novák Marco v superfinále Oktagon Underground


Tadeáš Růžička vstoupil do Undergroundu bláznivě vyhecovaným zápasem s Tomášem Le Sym, kterého knockoutoval ve druhém kole. V semifinále si pak Mawar prožil klinickou smrt, když půl zápasu prohrával na body se Štěpánem Gubou, aby jej pak vypnul na spodek v extraroundu. České finále slibovalo famózní řežbu, ale Luboš Lesák si zlomil ruku a musel jej nahradit Jakub Dyk. Ten se sice snažil Růžičku potrápit, ale vydržel odolávat jen kolo a půl.

Oba borci si do závěrečného zápasu Undergroundu přinesou opravdu obrovskou hromadu zkušeností. Tadeáš je šampion IFMA a Wako, Marco například organizace WMC a WKU. Superfinále bude odvetou za první vzájemný zápas. Ten zvládl lépe Tadeáš, který je pro nás favoritem i tentokrát. Díky tomu, že se již přes dva roky připravuje na přechod k MMA, je více zvyklý na malé rukavice. Když pak bude nejhůře, měl by si proti vysokému soupeři pomoci strhem. Kurz na Tadeášovu výhru je 1.45.Další články