Sleduj nás

Oktagon - Růžička Tadeáš - Guba Štěpán

Oktagon - Růžička Tadeáš - Guba Štěpán

OKTAGON Underground pokračuje již třetím turnajem a do akce se tentokrát vrhnou semifinalisté, kteří prošli sítem prvního kola. Jednu z dvojic tvoří hlavní hvězda premiérového turnaje Tadeáš Růžička a jeho oponentem bude teprve devatenáctiletý Štěpán Guba.

Tento mladík proklouzl do českého semifinále, když po pěkném výkonu porazil na body Jana Pajtaše. Guba je úspěšný juniorský reprezentant v Muaythai a zvládl vyhrát i pyramidu Fusion. V minulém kole nezvládl splnit váhový limit a musel odevzdat část výplaty svému oponentovi.

Tadeáš Růžička byl pro většinu fanoušků MMA neznámým borcem, ale první kolo ukázalo, proč se o něm mluví jako o jednom z největších talentů české scény bojových sportů. Tomáš Le Sy mu byl důstojným sparingpartnerem a i on přispěl k velké atraktivitě úvodního hlavního zápasu. Tadeáš prospal začátek a po tvrdé zadní prokázal, že má opravdu železnou bradu. Od druhé poloviny prvního kola ale přebral aktivitu a začal svého soupeře trefovat. Vše vyústilo v knockout, když Mawar trefil parádní koleno na hlavu Le Syho.


V tomto zápase se nedá očekávat příliš velká taktická bitva s prvky MMA. Oba bijci jsou odkojení thajským boxem a podle toho bude jejich vzájemný duel vypadat. Navíc se velmi dobře znají ze společného působení v reprezentaci. Velkým favoritem je Růžička a nám nezbývá než souhlasit. Je tvrdší, rychlejší a v ringu ostřílenější. Pokud proběhnou všechna tři vypsaná kola, bude moci Guba mluvit o úspěchu. Kurz na výhru Tadeáše je mizerných 1.05 a z toho důvodu je lepší zkusit výhru Mawara před limitem za 1.55.

Růžička Tadeáš vs. Guba ŠtěpánDalší články