Sleduj nás

Oktagon - Martínek Michal - Pešta Viktor

Oktagon - Martínek Michal - Pešta Viktor

První obhajoba titulu v těžké váze čeká na OKTAGONu 15 šampiona Michala Martínka. Po neúspěšném pokusu proniknout do UFC přes Dana White Contender Series je tady návrat šampiona na domácí půdu a souboj s nejlepší těžkou váhou posledních několika let Viktorem Peštou.

Ten po konci v UFC a krachu Fight Nights Global zakotvil v největší tuzemské organizace a okamžitě vyhlásil útok na titul v těžké váze i polotíze. Dlouho se také mluvilo o souboji s Karlosem Vemolou, ale ten se do tohoto zápasu nehrne a prohlásil, že si Viktor musí tuto bitvu zasloužit. Pešta to vzal za správný konec a premiéru v nové organizaci ukončil stylově, když Mika Kyla uškrtil již v prvním kole na rear-naked-choke. Upravil tak svou bilanci na patnáct výher a pět porážek, kdy 40 % vítězství získal submisí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Michal Blackbeard Martínek vstupuje do tohoto zápasu s bilancí sedm výher a jedna porážka, kdy 71 % vítězství získal knockoutem. Titul si vysloužil soubojem s Danem Dittrichem, kterého na OKTAGONu 7 porazil TKO ve třetím kole. Po tomto zápase následovalo dlouhé léčení zraněného kolene a do klece se šampion vrátil až letos v létě ve zmiňovaném zápase v rámci Dana White Contender Series.


Zápas proti Brazilci Ferreirovi se Michalovi nepovedl podle představ a prohrál na arm-triangl v prvním kole. Dveře do UFC si tím každopádně nezavřel nadobro a dá se očekávat, že po několika výhrách na domácí půdě může opět přijít laso od všemocného Dana Whita.

I když je Martínek obhájce titulu, favoritem tohoto souboje bude jistě Viktor Pešta. Obrovské zkušenosti, které nasbíral v zápasech s Lewisem, Tyburou nebo Alexanderem Emelianenkem, se musí projevit. Dalším benefitem bude pak větší zápasová vytíženost. Pešta půjde letos již do třetího zápasu, když oba předchozí vyhrál. Martínek po roční pauze absolvoval pouze necelé jedno kole v zámořské show. Pešta je odolný, výborný na zemi a na současného Martínka by tato kombinace mohla stačit. Kurz na korunovaci nového šampiona OKTAGONu v těžké váze Viktora Pešty je 1.35.

Chcete vidět tento zápas živě? Máte šanci, pokud se registrujete k sázkové kanceláři Tipsport zde, obdržíte ihned peníze na hru zdarma a můžete využít live stream, který tato společnost zprostředkuje.Další články